Tag "bllokimin"

Raprezalje për bllokimin e Veliajt nga vlonjatët. Katër në pranga

Katër persona janë arrestuar sot pasdreke nën akuzën se kanë bllokuar Prençin dhe Veliajn. Gentian Gjonaj, Zikri Picari, Esard Mulaj dhe Fatjon Bathorja janë ndaluar nga policia . Ka pasur

Kina kërkon bllokimin e internetit për terroristët

Kina ka bërë thirrje të shtunën për një bllokim global të përdorimit të internetit nga ekstremistët religjiozë dhe terroristët për të cunguar aftësinë e tyre për të komunikuar idetë e

BE miraton një plan veprimi për bllokimin e rritjes së xhihadistëve

Një plan veprimi për identifikimin e të rinjve evropianë që janë nisur të luftojnë në Siri dhe për t’i penguar të kryejnë vrasje u miratua sot në Milano, njoftoi sot

Integrimi, Berisha : Qeveria vazhdon me bllokimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar sërish sot Ramën dhe Metën, për atë që ai e quajti, bllokim të integrimit, duke iu referuar zhvillimeve të sotme në Strasburg. Nëpërmjet një statusi

PS denoncon bllokimin e pikave kufitare Kapshticë – Kakavijë

Partia Socialiste ka denoncuar ditën e sotme bllokimin e pikave kufitare të Kakavijës dhe të Kapshticës. Në të dyja këto pika kufitare ditën e sotme janë bllokuar kompjuterat e palës

3 ligjet, PD: Rama të kërkojë falje për bllokimin3 laws, DP: Rama should apologize

Zëdhënësja e PD-së Laura Vorpsi në një konferencë për shtyp nga selia e Partisë Demokratike ka akuzuar kryesocialistin Rama se nuk u kërkoi falje shqiptarëve për bllokimin e 3 ligjeve