Tag "bllokimi"

Twitter katër ditë jashtë funksionit, dyshohet për hakerim

Po bëhen katër ditë që nga bllokimi i rrjetit social Twitter dhe përdoruesit e saj ngrenë dyshimet se mund të jetë një hakerim. Vizitorëve u shfaqet një mesazh ku shkruan

E fundit: Bllokohet opozita e Kosovës që të futet në parlament

Bllokohet parlamenti i Kosovës, nuk lejon që të futen deputetët e opozitës, duke pasur parasysh që seanca parlamentare mund të fillojë në një sallë tjetër të improvizuar të parlamentit. Një

Përsëri do të bllokohen punimet e parlamentit nga opozita në Kosovë

Në seancë e rradhës parlamentare në Kosovë, përsëri opozita ka njoftuar se do të bllokojë punimet e seancës. Ndërkohë që në hyrje të parlamentit nuk është lejuar që të futet

Lopë e dele në rrugë. Shqipëria 2015 akoma si qëmoti

Në një ditë të zakonshme në Shqipëri në qoftë se del me makinë mund të rrezikojë në çdo moment. Po të shkoni gjatë kohës së mbasditës në rrugën që të

Halimi: Mazhoranca fajtore për ngërçin e Reformën në Drejtësi

Pas përfundimit të takimit mes grupit të ekspertëve të Komisionit të Venecias dhe përfaqësuesve të mazhorancës dhe opozitës, përfaqësuesi i kësaj të fundit, deputeti demokrat Eduard Halimi tha se është

Bllokimi i tunelit të Elbasanit vetëm për njerëzit e thjeshtë, jo për qeveritarët

Policia e shtetit, gjatë ditës së djeshme për arsye sigurie bllokoi tunelin në aksin Tiranë- Elbasan. Aty u ndalua kalimi nga ora 12:00 e së enjtes deri në përfundim të

Bllokimi i lejeve të ndërtimit, përjashtohen 12 bashki të majta

Ndonëse qeveria, në mbledhjen e fundit për këtë sezon, vendosi të pezullojë për një vit të gjitha lejet e ndërtimit në vend, nga ky rregull janë përjashtuar 14 Bashki të

Patozi: Bllokimi i miellit të Fiqiri Ismailit është sulm politik

Partia Demokratike ka reaguar nëpërmjet Astrit Patozit, pas sekuestrimit të një sasie të konsiderueshme mielli dhe pezullimit të fabrikës që e prodhonte, si pasojë e një kontrolli nga AKU, që

Banesat sociale, Bozdo: Bllokimi nga Këshilli Bashkiak, luftë politike e Ramës

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Enno Bozdo ka reaguar pas protestës së sotme të disa familjarëve që kanë përfituar banesa sociale por që nuk janë futur tek to për shkak

300 ditë nga bllokimi i Xhamisë së Madhe

Janë mbushur 300 ditë nga bllokimi i ndërtimit të Xhamisë së Madhe tek sheshi i Namazgjasë nga Rama dhe qeveria e tij. Ndër veprimet para politike që mori Rama ishte

Bllokimi i Twitter-it, Turqia kritikohet nga SHBA-ja

Shtetet e Bashkuara kanë kritikuar të premten autoritetet e Turqisë, të cilat kanë bllokuar përdorimin e Twitter-it në vend. “Një media e pavarur dhe e papenguar është element thelbësor i

Bozdo: Bllokimi i bulevardit, urdhër politik i Ramës

Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Enno Bozdo ka reaguar sërish në lidhje me bllokimin e punimeve për bulevardin e ri të Tiranës nga ana e