Tag "bllokim"

Plani i PD-së për bllokimin e seancës së 9 shtatorit: Protesta brenda dhe jashtë kuvendit

Seanca e 9 shtatorit nuk do të jetë e qetë. Ndonëse në këtë seancë pritet të votohet qeveria e re, Partia Demokratike do e shfrytëzojë për të marrë rolin në

Zbardhet dokumenti: Ja pse është bllokuar linja e energjisë Shqipëri-Kosovë

Bllokimi i linjës së transmetimit të energjisë Kosovë-Shqipëri ka krijuar kosto të shumëfishtë për dy shtetet. Humbjet vjetore të përbashkëta llogariten në 15 milionë euro, pa përfshirë këstet e borxhit

Lal’Eri po bën propagandë me asfaltin në qendër të Tiranës. FOTO

Ushtrim i arithmetikës së klasës së tretë: Bashkisë së Tiranës i duhen 2 muaj e gjysmë për 200 metra rrugë. Sa metra rrugë do të ndërtojë për 4 vjet bashkia?

PD do të vijojë me bojkotin e Kuvendit

Partia Demokratike ka vendosur të vijojë të bllokojë punimet e Kuvendit. Vendimi është marrë pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ku është vendosur të mbahet i njëjti qëndrim deri

Paloka: Po nuk u zbatua dekriminalizmi do bllokojmë Kuvendin

Partia Demokratike propozon një amendament në ligjin për dekriminalizimin, ku kërkohet që zyrtarët që janë kapur në flagrancë duke kryer vepra penale të mos jenë pjesë e institucioneve. Një amendament

Dekriminalizimi, Paloka: Kuvendi të bllokohet deri në marrëveshje

Ashtu siç paralajmëroi edh një ditë më parë, demokratët kanë kërkuar bllokimin e punimeve të Kuvendit deri në një marrëveshje politike për dekriminalizimin. Kreu i grupit të PD-së, Edi Paloka

Tirana me kyç. Veliaj ka bllokuar masivisht makinat (Foto)

Fill pas futjes në fuqi të vendimit të kryebashkiakut Erjon Veliaj për të bërë me pagesë parkimin në rrugët e Tiranës, policia bashkiake është hedhur në sulm duke bërë “masakra”

Tahiri fik serverat. Gjendjet civile bllokohen plotësisht

Bllokimi i serverit qendror nga ministria e Brendshme ka krijuar një kaos në të gjithë Shqipërinë duke bllokuar procesin e pasaportave në të gjitha njësitë bashkiake të vendit. Qytetarët kanë

Pushteti godet civitas.al. Faqja disa orë jashtë shërbimit.

Që nga dreka e sotme faqja jonë civitas.al pati një ndërprerje të aktivitetit të saj për shkak të ndërhyrjeve abuzive me qëllim ndalimin e botimeve jo fort të pëlqyeshme për

Jakaj: Bashkia të mos bllokojë lejet e ndërtimit, të hartojë një masterplan

Kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka shprehet se bllokimin e lejeve të ndërtimit edhe për një tjetër vit nuk është zgjidhja e duhur, ndërkohë që bën thirrje për hartimin

Tatimet kërkojnë bllokimin e Agon Channel: Nuk pagoi sigurimet e punonjësve

Pas gjykatës, edhe Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve kërkon bllokimin e Agon Channel. Në një shkresë drejtuar Qendrës Kombëtare të Licensimit, tatimorët kërkojnë bllokimin e kompanisë AgonSet, që ka në

Rama: Bllokimi i burimit që ushqente Agonin, një sukses

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot në rrjetin e tij social lidhur me kërkesën për arrest dhe sekuestron e bizneseve të sipërmarrësit italian Francesco Becchetti për pastrim parash. Rama ka

Tentojnë të bllokojnë Rrugën e Kombit, policia ndalon organizatorët

Policia e Kukësit nuk ka lejuar që disa aktivistë të shoqërisë civile në këtë qytet të zhvillojnë një protestë për faljen e kamatvonesave të energjisë elektrike. Protestuesit kishin lajmëruar se

Bllokohen 13 pika karburanti për shkelje

Inspektoriati Qëndror Teknik bllokoi13 subjekte që tregtojnë hidrokarbure, pas shkeljeve të konstatuara në këto subjekte. IQT-ja bën me dije se këto subjekte kanë pasur edhe mungesë dokumentacioni. Bllokimi i këtyre

95-vjetori i Tiranës, Bozdo: Qeveria bllokoi projektet për kryeqytetin

Bashkia e Tiranes ka përkujtuar sot 95 vjetorin e shpalljes së Tiranës kryeqytet. Në ambientet e Polit Artistik u hap një ekspozitë fotografike “Ecja e Tiranës në vite” si dhe

Gramsh, përmbytet ura, bllokohen 400 banorë të fshatit Trashovicë

Si pasojë e përkeqësimit dhe vërshimit të lumit është prishur ura e fshatit Trashovicë në Gramsh, duke bërë që të rrezikojnë të izolohen rreth 400 banorë të zonës. Situata është

Moti i keq, bllokohet në Bulqizë mikrobuzi me 20 studentë

Pas aksidentit të një furgoni për shkak të ngricave në rrugë, nga Bulqiza na vjen një tjetër lajm për probleme në rrugë. Mësohet se një mikrobuz ku udhëtonin rreth 20

Rruga e bllokuar në Ibë, nga sot do të hapet me kufizime

Pasi ka inspektuar zonën ku ka pati rrëshqitje dherash në Ibë, nga ku u evakuuan disa familje, ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto ka deklaruar se nga sot pasdite rruga e

Bregu: Ka një përgjegjës për vonesën e ndërtimit të Xhamisë, Edi Rama

Në një deklaratë për mediat, deputetja e Partisë demokratike Majlinda Bregu ka denoncuar bllokimet e njëpasnjëshme që i ka bërë Edi Rama projektit të Xhamisë së Madhe, si kryetar bashkie

Fundjavë jashtë kryeqytetit? Kujdes, ka kufizim qarkullimi në autostradën Tiranë-Durrës

Fundjavë! Po mendonit të dilnit jashtë Tirane sot? Epo mendojeni dy herë pasi parashikohet trafik i rënduar në autostradën Tiranë-Durrës. Përmes një njoftimit, policia rrugore ka lajmëruar se në autostradën

Basha: Rama mund t’i shmanget debatit, por jo përgjegjësisë për bllokimin

Kryebashkiaku Basha pas inaugurimit të kopshtit nr.1 në kryeqytet, i kujtoi sërish kryeministrit Rama, se mund t’i shmanget debatit publik me të, por nuk mund ti shmanget përgjegjësisë që ka

Bozdo: Rama kërkesë fondit të Abu Dhabi-t të ndërpresë investimin

Nënkryetari i Bashkisë, Enno Bozdo, denoncoi sot para mediave, atë që e quajti kërkesë të paprecedentë të kryeministrit Edi Rama për fondin e Abu Dhabi-t, ku i kërkon të ndërpresë

Bashkia Tiranë: Rama do mbahet mend për bllokimin dhe hakmarrjen

Bashkia e Tiranës ka reaguar dhe përmes një njoftimi për shtyp pas akuzave të ardhura nga deputetja socialiste Olta Xhaçka. Në deklaratën e saj Bashkia e Tiranës akuzon Ramën si

Bllokimi i sistemit të tatimeve, pasoja fatale për biznesin

Çdo ditë që kalon është kastrofale për biznesin. Bizneset nuk po arrijnë te bëjnë deklaratat fiskale online dhe kasat janë te bllokuara. Këto janë pasojat e ndërhyrjes ne sistemin tatimor.

Kakavijë, bllokohet për tre orë pika kufitare

Mëngjesi i sotëm ka nisur me probleme në pikën kufitare të Kakavijës. Mësohet se për rreth 3 orë është bllokuar qarkullimi i mjeteve në të dyja anët e kufirit duke

Kufiri ende i mbyllur, hapja pritet sonte pas mesnate

Shoqata e Transportuesve të Maqedonisë nuk i ka larguar kamionët që bllokojnë akset rrugore për automjetet në pikën kufitare në Bllacë, me arsyetimin se përderisa qeveria maqedonase ka marrë vendim

Policia Bashkiake bllokon aktivitetin e subjekteve që nuk kanë shlyer gjobat

Policia Bashkiake e Tiranës ka bllokuar sot 3 subjekte në rrugën “Ferit Xhajko”. Këto subjekte, në mënyrë të vazhdueshme kanë zënë hapësirat publike. Policia Bashkiake ka vendosur ndaj këtyre subjekteve,

Fier, bllokohen rafineritë, 1 000 punonjës në protestë

Rreth një mijë punëtorë të rafinerive të Ballshit dhe Fierit po protestojnë sot përpara kombinatit të përpunimit të thellë të naftës (KPTHN) në Ballsh, duke u bërë thirrje instancave të

Protesta, bllokohet rruga Mitrovicë – Leposaviç

Është bllokuar që nga ora nëntë e mëngjesit rruga magjistrale Mitrovicë – Leposaviç në veri të Kosovës, nga një grup i pakënaqur i punëtorëve të Odës Ekonomike të Serbisë në

Tiranë, policia bllokon rrugët për mitingun e PS-së

Në një njoftim për mediat policia e Tiranës është shprehur se ka marrë të gjitha masat për zhvillimin normal të takimit përmbyllës të Partisë Socialiste në kryeqytet, duke njoftuar se