Tag "blinduar"

Viktima Elton Çiço lëvizte me makinë të blinduar

Elton Çiço, viktima i atentatit në zonën e ish-Bllokut qarkullonte me makinë të blinduar. Kjo u pohua nga zv.drejtori i Policisë së Tiranës, Ermal Muça në emisionin “Opinion”. Muça nuk

Ja si është e ndërtuar makina e presidentit të SHBA-së (Video)

Nuk ka asnjë makinë në botë më të sigurt se limuzina e Presidentit amerikan Barack Obama. E pagëzuar me emrin “Bisha”, për përmasat e saj, “Cadillac One” presidenciale është një

Kamëz, Rama në sallë blinduar me bodyguard

Një ditë përpara protestës dhe pasi ofendoi veriorët, Rama vrapoi në Kamzës duke bërë fushatën e tij përmes legalizimeve. Edhe pse në një takim të organizuar më së miri, Rama

Dokumenti sekret. Ja ç’u bë me benzat e blinduar të qeverisë

Ish kryeministri Berisha denoncoi në Kuvend një dokument për ruajtjen e makinave qeveritare. Paradoksalisht ky dokument është ..sekret (!) Sipas Berishës ky dokument bën fjalë për ruajtjen e makinave qeveritare

Kryeministri Mustafa me automjet të blinduar

Policia e Kosovës është mobilizuar së fundi në rritjen e nivelit të sigurisë pranë ndërtesës së Qeverisë. Behet me dije se edhe makina e kryeministrit është zëvendësuar tashmë me një

Berisha: Rama shkon në takime me anti-plumb dhe me makinë të blinduar

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka komentuar takimin e Ramës në Roskovec, i cili prezantoi kandidatin e majtë për bashkinë e këtij qyteti. Berisha ka akuzuar kryeministrin Rama se gjatë

Rama bredh me Benzin gjysëm milioni që përfoli dikur

Rama po perdor për makinë personale Benzin e blinduar që bleu qeveria Berisha mbi 500,000 euro për Parkun e Delegacioneve. Deputeti i PS Koço Kokëdhima shkruante në atë kohë që

Iraku në zgjedhje, vendi “i blinduar”

Masa të larta sigurie janë vendosur në mbarë Irakun, teksa vendi voton për zgjedhjet e para parlamentare që nga tërheqja e trupave amerikane tre vjet më parë. Qendrat e votimit

Kanye West “blindon” Kimin dhe Northin

Duket se reperi kontrovers Kanye West ka filluar të brengoset për sigurinë e të dashurës së tij Kim Kardashian dhe vajzës së tyre North. Mediat amerikane raportojnë se West këto