Tag "blindohet"

Sulmet në Bruksel, “blindohet” edhe pika kufitare e Muriqanit

Shtohet tensioni në të gjitha pikat kufitare të vendit pas sulmet në zemer të Brukselit. Në pikën kufitare të Muriqanit, kontrollet bëhen të detajuara me qen kufiri anti-eksploziv. Pas urdhrit

Ndeshja e femrave me Francën, policia blindon Tiranën, ja rrugët e bllokuara

Ndeshja e sotme e femrave Shqipër-Francë do të luhen nën masa të rrepta sigurie, pas ngjarjeve terroriste në Paris. Ndeshja do të luhet në orën 21.00 në stadiumin “Qemal Stafa”,

Vuçiç në Tiranë, blindohet Tirana (FOTO)

Vizita e kryeministrit serb Aleksander Vuçiç ka paralizuar thuajse të gjithë Tiranën. Forcat e shumta të policisë kanë bllokuar rrugët kryesore të kryeqytetit. Forcat e armatosura kanë mbikqyrur terrenin me

Mesazhet kërcënuese, “blindohet” Saimir Tahiri dhe babai i tij

Pas kërcënimeve përmes mesazheve në telefonin e ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ky i fundit është “blinduar” forcat e shumta të policisës. Mësohet se ka qenë një urdhër i organit

Rama si Ramizi, nxori blindat

Rama i trembet edhe protestave paqësore. Qytetarët e Tiranës janë çuditur dje kur kanë parë në rrugët e kryeqytetit një mori blindash dhe numër të jashtëzakonshëm të automjeteve të rënda