Tag "blete"

Gruaja detyron burrin ti mbushë trupin me bletë 2 herë në javë, arsyeja do ju habisë

Të gjithë e dimë se pickimi nga bletët është i dhimbshëm dhe më mirë të evitohet, por ky rregull nuk ka vlerë për 36- vjeçaren Ingrid Watt, e cila e

Si lidhet zhdukja e bletëve me fundin e botës

Shumë dijetarë të njohur për botën tonë kanë lidhur zhdukjen e bletës më zhdukjen e njeriut nga toka. “Nëse bletët do të zhduken nga sipërfaqja e dheut, atëherë njerëzit nuk

Rama ndërron bletët, po doganat e tatimet mbeten koshere korrupsioni

Këshilltari i PD-së për Ekonominë, Dorjan Teliti ka komentuar përmes një deklarate për shtyp shkarkimet dhe emërimet e fundit që ka bërë kryeministri Rama, në sektorin e tatimeve. Teliti tha

Bën një vrimë në murin e shtëpisë dhe gjen një gjë të jashtëzakonshme

Bletët që jetonin në vrimën vogël të një muri në ballkon, nuk e shqetësonin fare zonjën Mara Faitelli, arkitekte në pension. Por kur ajo pa një numër të madh bletësh

Njihuni me personin që mban 630 mijë bletë në trup (Video)

Njerëzit për të shënuar emrin e tyre në librin e rekordeve “Guinness”, arrinë të bëjnë gjëra të çmendura. I tillë është edhe rasti i, Ruan Liangming, i cili është me

Mjalti i Himalajeve, shumë kurues por shkakton haluçinacione (Video)

Në majat e Maleve Himalaje, jetojnë bletët më të mëdha në botë të cilat prodhojnë një lloj mjalti mjaft kurativ. Këto bletë që janë të gjata deri në tre centimetra,

Bletë trembuni, Britania heq ndalimin e pesticidit që ju vret

Megjithë qëndrimet kundër të shkencëtarëve por edhe të opinionit public, Britania e Madhe ka hequr përkohësisht një ndalim të Bashkimit Europian të një lloji të caktuar pesticide që vret bletët/grerëzat

Londër, 5 mijë bletë sulmojnë një vajzë (FOTO)

Ka qenë një moment i tmerrshëm ai që ka përjetuar një kliente e “Topshop”-it, e cila ndërsa dilte nga dyqani në “Viktoria Street”, në Londër, është sulmuar nga një turmë

E guximshme! Mbledh 12 mijë bleta në trupin e saj

Fotografëve janëë rrëqethur kur e kanë fotografuar gruan më 12 mijë bleta ngjitur në gjoksin e saj. Po Sara Mapelli, nuk e ka aspak frikë këtë gjë dhe vazhdon ta

Bletët aziatike në Ballkan, vdekje me një pickim

Bletët aziatike që kanë ardhur në Evropë dhjetë vjet më parë janë shumë të rrezikshme dhe mund të shkaktojnë vdekje të menjëhershme të njerëzve. Bletët e tilla mund të rriten