Tag "blerja"

Blerja e votës, Bylykbashi: Të ashpërsohet Kodi Penal, nuk ka zgjidhje tjetër

Për Partinë Demokratike, ashpërsimi i Kodit Penal është zgjidhja e vetme kundër fenomentit të blerjes së votës. Blerja e votës përbën kundravajtje penale dhe dënohet me burgim nga 6 muaj

Meta flet kundër blerjes së votave, ndërkohë dalin foto ku LSI shpërndan ushqime për vota

Ndërkohë që kreu i LSI-së Ilir Meta u shpreh kundër blerjes së votave dhe apeloi qytetarët për të denoncuar këtë fenomen, në rrjetet sociale qarkullojnë foto të qytetarëve që marrin

Blerja e votave nga LSI, Ndocaj: Për çdo rast me fakte do ju jap 5 mijë euro

Ish kandidati i PS njëkohësisht biznesmeni Eduart Ndocaj ka vendosur të shpërblejë të gjithë ata persona që denoncojnë blerjen e votave nga LSI. Ajo që të tundon më tepër është

Zgjedhjet në Maqedoni, denoncohet në Tiranë blerja e votave

Një ditë para zgjedhjeve, pikërisht në ditën e heshtjes zgjedhore në Maqedoni, një anëtar i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve vendos të denoncojë blerjen e votave. Denoncimi është bërë sot në

Toloi blerja më e fundit e Romës

Është Rafael Toloi blerja më e fundit e Romës. Mbrojtësi brazilian zbriti në aeroportin e “Fiumicinos” në 07:15 të mëngjesit të ditës së Premte. 23-vjeçari pasi iu nënshtrua vizitave mjekësore,

Bregu: Blerja e votës nga socialistët, komunizëm, krim, tirani!

Projektligji qe diskutojme sot ka ne thelb nje parim shume te rendesishem me te cilin cdo qeveri do t’i pelqente te matej. Shkurtimin e shpenzimeve per makina, dieta, karburant. Pra

Neymar blerja më e mirë e verës sipas FIFA-s

Neymar është blerja më e mirë që të gjitha klubet europiane kanë realizuar së bashku gjatë kësaj vere, të paktën sipas votuesve në një sondazh të publikuar në faqen zyrtare