Tag "blendi fevziu"

E dinit se Fevziu është fëmijë i birësuar? Ja mbiemri dhe vendlindja e tij

Të gjithë e njohim moderatorin Blendi Fevziu, i cili prej shumë vitesh është në krye të “Opinion”, një ndër emisionet më të ndjekur shqiptare. Disa ditë më parë ai festoi

Ky shtet ka kapitulluar. Nga Blendi Fevziu

Nga Blendi Fevziu Një operacion i policisë në Elbasan është vënë në qendër të komenteve e kritikave mediatike në 48 orët e fundit, me një intensitet që pak herë e

Analiza e Fevziut: Ministri gjerman vështirësoi negociatat PD-PS

Gazetari Blendi Fevziu ka analizuar sot vizitën dhe deklaratat e Ministrit të Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel, duke arritur në konkluzionin se ai ka vështirësuar më shumë negocimin mes palëve. Gazetari

Blendi Fevziu: Në rast se Meta hyn në zgjedhje pa PD-në, atëhere Rama nuk do t’ja falë…

Gazetari Blendi Fevziu në një shkrim të publikuar në “Opinion.al” ka analizuar sot situatën politike në vend e veçanërisht raportet PS-LSI brenda koalicionit qeverisës duke ngritur disa skenarë rreth asaj

Berisha rikthehet pas 4 vitesh në studion e Blendi Fevziu

Prej më shumë se 4 vitesh, më në fund “akujt” mes tyre janë shkrirë dhe që të dy janë rikthyer sërish në një përballje televizive më njëri-tjetrin. Bëhet fjalë për

Blendi Fevziu bëhet romantik. Ja çfarë shkruan për vajzat e tij

Moderatori Blendi Fevziu është shumë i lidhur me vajzat e tij dhe ai herë pas herë publikon foto që tregojnë kohën që kalon me to. Këtë fundjavë Blendi ka postuar

Blendi Fevziu flet pa dorashka për kolegët…ja çfarë thotë ai për Shkullakun, Klanin etj.

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Opinion” në një intervistë të dhënë për SYRI.net ka folur për gjendjen e mediave dhe zgjidhjet që po bëjnë pronarët e televizioneve dhe gazetave, duke

Zbulohet paga mujore e Blendi Fevziut. Do ngeleni gojëhapur

Pas publikimit të blerjes prej 1.13 miliardë lekësh të aksioneve në një bankë nga ish- gazetari dhe deputeti i PS-së, Alfred Peza, duket se ka nisur edhe loja e publikimit

Blendi Fevziu flet për rrogën e tij: Unë paguhem shumë…

Prej vitesh e kemi parë në rolin e moderatorit dhe pak ka treguar për jetën e tij personale. Por për publikun, me mjaft interes është edhe se sa është rroga

A na kërcënon vërtet një atentat terrorist? Nga Blendi Fevziu

Nga BLENDI FEVZIU Shqipëria ka qenë mjaftueshëm e angazhuar këto ditë për t’i kushtuar vëmendje një lajmi që nëse është i vërtetë, përbën një problem të rëndësishëm për vendin. Madje,

Blendi Fevziu feston 1 vjetorin e lindjes së vajzës së vogël (foto)

U desh të kalonin më shumë se dhjetë vite para se gazetari Blendi Fevziu dhe e shoqja e tij Ines, të vendosnin që të bëheshin sërish prindër pas vajzës së

“Çmendet moti”, në Llogara bie borë në mes të korrikut (Video)

Edhe pse data shënon 15 Korrik, moti ka befasuar këtë herë edhe në jug të Shqipërisë, ku janë parë reshje dëbore. Më konkretisht bëhet fjalë për në Llogara të Himarës,

Blendi Fevziu prezanton vajzën e vogël. Një baba i devotshëm (Foto)

Para pak muajve, Blendi Fevziu u bë baba për herë të dytë. Në familjen e tyre u shtua edhe një vajzë. Fevziu është një nga prezantuesit më të famshëm në

Blendi Fevziu zbardh detajet: Ja çfarë ka ndodhur mes Edi Ramës dhe Ben Blushit

Blendi Fevziu ka bërë një shkrim për marrëdhëniet mes Edi Ramës dhe Ben Blushit. Ai sjell historikun e marrëdhënies së tyre dhe deri te përplasja publike e kohëve të fundit.

Fevziu zbulon rrogën: ja sa paguhem (video)

Gazetari dhe moderatori i emisionit “Opinion” ka folur herë të parë për çështjen e rrogës së tij. I ftuar në emisionin e Berat Buzhalës nga gazeta “Express”, Fevziu ka komentuar

Blendi Fevziu pushime në Tailandë me kolegët (Foto)

Duket se vendet ekzotike si Tailanda e kanë tërheqeur gazetarin Blendi Fevziu dhe kolegët e tij që vendosen të bëjnë ca pushime nëkëtë vend. Ka qënë vetë Fevziu që ka

Blendi Fevziu bën foto si në OSCAR

Një foto selfie si ajo e famshme që u realizua nga prezantuesja e çmimeve OSCAR në vitin 2014, Ellen De Generes, por që u përsërit dhe nga shumë artistë dhe

Ke pyetur se sa paguhet Fevziu? Nuk është më e fshehtë!

Emisioni “Opinion” të cilin e drejton Blendi Fevziu është një nga emisonet me të shikuar në mediat shqiptare. Natyrisht edhe drejtuesi është më i paguari. Shpesh pyetja ka mbetur pa

Braçe acarohet me Fevziun

Deputeti  socialist, Erjon Braçe, ka reaguar dje në faqen e ti në Facebook kundër gazetarit Blendi Fevziut, pasi i ka kërkuar llogari kryeministrit Rama për vrasjet e 21 Janarit. Ai

SI LUAJTËN TEATËR MBRËMË NË “Opinion” FEVZIU ME RAMËN

Intervista mbrëmë e Edi Ramës me Blendi Fevziun ishte një teatër, këtë herë i bërë me më shumë ngut se  përherë. Që të vazhdojmë këtë argument duhet të pranojmë si

Blendi Fevziu sërish baba, e shoqja pret vajzë

Pasi shpeshherë ai ka diskutuar në emisionin e tij edhe tema të gazetarisë rozë, kësaj here u bë vetë protagonist i një lajmi të bukur e jo pak të rëndësishëm

“Dua të shkoj te emisioni i Fevziut, ose do hidhem nga pallati”

Një i ri nga Lezha, është ngjitur në katin e fundit të një pallati 8-katësh përballë Ministrisë së Kulturës në ish-Kinostudio dhe kërkon që të marrë pjesë në emisionin “Opinion”,

Blendi Fevziu: Ëndrra ime për kryeministrin

Blendi Fevziu ka zbuluar për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale ëndrrën e tij për Shqipërinë, të cilën ia dorëzoi si një kërkesë kryeministrit të Shqipërisë, gjatë mbrëmjes

Mos! Prapë Saimir Tahiri në telefon!

Kanë marrë llahtar gazetaŕët nga Saimiri! Nuk guxojnë ta përmendin policinë apo ministrin se të hyn në emision me telefon Tahiri! Mbrëmë në Oponion, teksa diskutohej për laboratorin e drogës

Çudia e Panairit: Janë shitur 10 mijë kopje të librit të Blendi Fevziut, kur vizitorë kanë qenë 5000 ?!

Nga: Xhovan SHYTI Dy ditë pasi Panairi i Librit 2014 kishte hapur dyert nëpërmjet ekranit të TV – Klan, ku militon edhe Blendi Fevziu, u mësua se interesimi për librin

Rama: Ja, e vërteta e incidentit në Vjenë

Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, shpjegoi versionin e tij të incidentit të ndodhur në Akademinë Diplomatike të Vjenës me diplomatin, Egin Ceka. Rama në një intervistë në emisionin “Opinion”