Tag "blen"

Blen me 1 euro shpellën dhe ja si e transformon atë (Foto)

Aleks Lamouro, 23 vjec, nga Franca vendosi të blinte shpellën që tezja e tij nxori në ankand. Ai arriti ta blinte atë vetëm me 1 euro pasi askush nuk ishte

Getoari blen makinë me vlerë 160 mijë euro? (Foto)

Getoar Selimi ka publikuar në Instagram një fotografi prane një makine ‘’Mercedes S 600’’që mendohet të jetë blerja më e fundit e reperit kosovar. Vlerat e kësaj makine superluksoze nisin

Edi Rama blen Politikën me paratë e korrupsionit/ Nga Jakup B. GJOÇA

Tashmë është fakt, është provë fajësimi penal, që Edi Rama, kryetari I Partisë Socialiste në 2011 ka financuar fushatën elektorale të Barak Obamës në zgjedhjet presidenciale në SHBA në mënyrë

Eurosig i blen shtetit INSIG-un me një vlerë 16 milion euro

Kompania e sigurimeve shtetërore INSIG është privatuzuar. Kjo kompani është blerë nga shoqëria e sigurimeve EUROSIG e prej një vlerë 16 milionë euro. Presidenti i Eurosig, Kadri Morina thotë se

EUROSIG blen për 2.22 miliardë lekë INSIG-un e shtetit

Për një vlerë 2.22 miliardë lekësh, kompania “INSIG”sh.a. i është shitur kompanisë private “EUROSIG”sh.a. Ka qënë qeveria ajo që miratoi procedurën e tenderimit për shitjen e paketës së aksioneve prej

Facebook blen rivalin e Snapchat

Kompania Facebook, ka blerë një nga aplikacionet më popullore për foto, Masquerade. Aplikacioni funksionon në të njëjtën mënyrë si Snapchat, ku ju lejon të vendosni figura të reja në fytyrë,

Akuzë e rëndë e Presidentit: Pushteti po blen deputetë të opozitës

Reforma në Drejtësi ka ndezur sërish zjarret mes kampeve politike në Shqipëri. Madje në debat është përfshirë edhe Presidenca, ku ka qënë kreu i shtetit Bujar Nishani i cili është

Luksi i qeverisë. Veç “Jaguarëve” rreth 100 milion të tjera për makina.

Qeveria Rama u kritikuar ashpër nga qytetarët, shoqëria civile dhe opozita e vendit për vendimin për të blerë “Jaguarë” për ministrat e kabinetit.Ky vendim u komentuar si një shërdorim të

Vjedhje e hapur. Rilindja blen dy herë më shtrenjtë energjinë

Shqipëria gjendjet sërish në vështirësi me energjinë elektrike dhe ka kërkuar të blejë plot 7.8 milion euro energji vetëm për muajin dhjetor. Skandali qëndron në faktin e çmimit të blerjes

Ministrja Klajda Gjosha me shtëpi të re në mes të Bllokut…. Gjeje se sa!

Plot 160 metra katrore në mes të zonës më të shtrenjtë të Tiranës, në Bllok. Apartamenti ka kushtuar plot 256 mijë euro, pra diçka më shumë se ..një çerek milioni

Qeveria lëshon dorën, 140 milionë lekë për motorë dhe fuoristrada

Qeveria mund të mos të ketë luksin për të bërë investime publike në kushtet kur të ardhurat kanë qenë zhgënjyese, por ama kur vjen puna te shpenzimet operative, nuk është

Skandal, KESH blen energji 3.3 mln euro në korrik edhe pse ka rezerva

Edhe pse rezerva energjetike në hidrocentralin e Fierzës është në kuota optimale, KESH ka shpallur një ankand për importin energjisë elektrike që sipas ekspertëve do t’i kushtojë taksapaguesve miliona euro

Johnny Depp blen ishullin grek Strongjili

Aktori i njohur amerikan, Johnny Depp bleu një ishull të pabanuar grek, njoftoi Greek Travel Pages (GTP). Sipas një njoftimi kompanisë së pronave të paluajtshme “Proto Organization”, aktori bleu ishullin

PD akuza Tom Doshit: Po blen votat, ka aktivizuar arsenalin e tij kriminal

Partia Demokratike në Vaun e Dejës ka akuzuar sot deputetin Tom Doshi se po ndërhyn për shitblerjen e votave. Sipas kandidatit të djathtë, Doshi ka aktivizuar arsenalin e tij kriminal

“Ia arritem dites qe nje parti shqiptare (LSI) te bleje Kryqin e Kuq!”

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka denoncuar dhe ironizuar sot në profilin e tij social se “LSI per bamiresi ka blere edhe Kryqin e Kuq ne Berat”. Sipas Berishës

AMC kërkon të blejë Albtelecom-in

Kompania greke e telefonisë AMC, pjesë e gjigantit të telekomunikacionit OTE Telekom kërkon të blejë kompaninë shqiptare Albtelekom. Lajmin e bën të ditur e përditshmja eKathimerini. Gazeta greke shkruan se

Bazhdari blen votat permes fondacionit të saj

Kandidatja e PS për bashkinë e Shkodrës Keti Bazhdari ka nisur fushatën e saj dhe menyren për të siguruar votat. Sigurisht që në fushatën e saj luajnë rol paratë. Nën

Blen “Playstation 4”, gjen dy Bibla në kuti

Një grua shkoi në dyqanin Target për t’i blerë një dhuratë për Krishtlindje të dashurit të vet. Sandra Ortiz nga Kalifornia vendosi që t’i blejë një PlayStation 4 të dashurit.

Skandal! KESH shet lirë dhe blen shtrenjtë

Gjatë tryezës së diskutimit për rritjen e çmimit të energjisë elektrike mes institucioneve dhe shoqërisë civile, përfaqësuesi i KESH deklaroi se për vitin 2014, mesatarja e eksporteve është 30 euro

Tuna blen “Zogun” e Fevziut (Foto)

Këngëtarja e talentuar, e cila kulmin e famës e arriti vitin e kaluar me këngën Feniks, ku u bë e famshme për “zogun” ka vendosur që të risjell në vëmëndje

Ylli Ndroqi më në fund ia shet Kurumit njërin prej televizioneve të tij

Më në fund kompania turke “Korum” ka arritur të blejë aksionet e televizionit Channel One. Palët ishin gati për marrëveshje në fund të kësaj vere, por në çastet e fundit

Biznesmeni nga Kosova blen skuadrën e njohur greke

Blerim Hoxha ka bërë më shumë emër në Greqi sesa në Kosovë. Biznesmeni nga Malisheva, Blerim Hoxha, u bë i njohur në shtypin grek këtë javë pasi u bë pronar

Lori Hoxha jetë luksi, blen Lamborghini prej ari

Trashëgimtarja e themeluesit të “Top Media-s”, Lori Hoxha vijon të bëjë publike jetën e saj luksoze në rrjetet sociale. Së fundi ajo ka publikuar në profilin e saj në Instagram

Lacio blen 16 vjeçarin Sula

Lacio gradualisht është duke u kthyer në një ‘skuadër shqiptarësh’. Drejtori sportiv lacial, Igli Tare, ka zgjeruar akoma më shumë grupin e shqiptarëve në Romë pranë klubit që ai drejton,

Barcelona blen Douglas për 5.5 mln Euro

Afrimi i Douglas nuk do të sjellë asnjë largim në organikën e skuadrës. Barcelona bën goditjen e radhës në merkato, firmos me mbrojtësin e djathtë brazilian Douglas Pereira të Sao

Miami, shitet vila e Versaçes: tani është “shtëpia Beckham”

Familja Beckham, pas muajsh tratativash, më në fund ka përfunduar marrëveshjen për të blerë mega vilën e versaçes në Miami Beach, për 60 milionë dollarë. Lajmi bëhet I ditur nga

Nasi i “Portokallisë” blen triçikël

Aktori “Portokallisë” Gazmend Paja duket se pëlqen shumë triçiklat pasi kohët e fundit ai ka blerë një triçikël rus të viteve 50. Gjatë punës së tij Paja ka realizuar karaktere

Brad Pitt blen aeroplan luftarak

Brad Pitt ka paguar plot 4 milionë dollarë për një aeroplan luftarak “Spitfire”, pasi ai është i dhënë pas periudhës së luftës dhe kursit të pilotimit që e ka ndjekur

Adriana Lima blen jahtin luksoz për 1 mln $

Modelja Adriana Lima blen jaht luksoz për 1 milion dollarë, gjatë një prezantimi ndërkombëtar të anijeve. Mini jahti është i gjatë 13 metra dhe lëvizet nga dy motorë me 500

Zyrtare, themeluesi i Amazon Jeff Bezos blen Washington Post

Jeff Bezos, themeluesi i gjigantit të shitjes në internet Amazon, ka përfunduar blerjen e Washington Post, njoftoi mbrëmjen e të martës gazeta e madhe amerikane në kryeqytetin e Shteteve të