Tag "blejnë"

Liberalizohet tregu i energjisë, nga 1 korriku bizneset e blejnë vetë

Shqipëria ka nisur zyrtarisht liberalizimin e tregut të energjisë. Kjo do të thotë se deri në fund të vitit të ardhshëm, mbi 5 mijë biznese nuk do të furnizohen më

Aurela Gace akuzon artistat shqiptar: Po bleni klikime në Youtube

Këngëtarja shqiptare Aurela Gace ka akuzuar artistet shqiptar po blejnë klikime në Youtube. Këtë e ka dëshmuar me një fakt të vetëm. Ka bërë krahasimin e këngëtarit italian Eros Ramazzotti.

Qeveria ia shet Rinasin kinezëve për 100 milionë dollarë

Dy kompani të fuqishme kineze janë bashkuar për për të blerë aeroportin kombëtar Nënë Tereza. Kompania ‘China Everbright’ dhe kompania ‘Friedmann Pacific Asset Management’ janë bashkuar për të blerë aeroportin

Donald Lu: Të pasurit blejnë drejtësinë, po fitojnë të korruptuarit

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu deklaroi sot gjatë një tryeze të organizuar nga Shoqëria Civile mbi reformën në drejtësi, se me anë të kësaj reforme nuk duhen lejuar politikanët, prokurorët

Burgu i ri i Fierit pa ujë të pijshëm, të burgosurit e blejnë nga jashtë

Burgu i Fierit është një burg i ri ende i painaguruar, i cili u hap për të ulur mbipopullimin në burgjet e vendit. Në këtë burg, nuk mungojnë të burgosurit

SHBA: Sanksione për ata që blejnë naftë nga IS-i

Shtetet e Bashkuara thonë se mund të imponojnë sanksione ndaj secilit që blenë naftë nga militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik, në përpjekje për shkatërrimin e asaj që është përshkruar