Tag "Bledi Çuçi"

Vjehrri i Bledi Çuçit firmos peticion kundër qeverisë Edi Rama

Vjehrri i Bledi Çuçit kryesuesit të listës së kandidatëve për deputetë të PS në Qarkun e Gjirokastrës, kundër ndërtimit të Bypass-it në zonën muzeale. Agron Fico i cili kohë më

Ikën Kokëdhima. Rama vendos burrin e gruas në krye të Gjirokastrës

Pas miqësisë së prishur me njëri-tjetrin, Edi Rama ka hequr Koço Kokëdhimën nga detyra e të deleguarit për Qarkun e Gjirokastrës. Zyrtarisht mësohet se ky vendim është marrë për faktin

Çfarë pëlqen Edi Rama?

Faqen e kryeministrit të Shqipërisë në Facebook deri në këto çaste që po shkruajmë e kanë përlqyer 861 955 vetë. Mbase ndërkohë që vazhdojmë shkrimin u bënë 862 mijë e

Bledi Çuçi: Gati t’ia lëmë opozitës drejtimin e KQZ-së

Pas konfirmimit që Gjykata Kushtetuese i bëri ndarjes së re territoriale, ministri për Cështjet Vendore, Bledi Çuçi, tha për ABC News se mazhoranca ka gati ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe

Çuçi në Burrel: Thirrje opozitës për reformën territoriale, të bashkëpunojmë

Ministri i Çështjeve Vendore, Bledi Çuçi ishte i pranishëm në konsultimet me shoqërinë civile për reformën administrativo-territoriale organizuar në Burrel, nga ku i bëri thirrje opozitës që të bëhet pjesë