Tag "Bledar Sejko"

“Identitet” në Eurosong, ndizet ‘Malmo Arena’

Në Malmo të Suedisë është zhvilluar gjysmëfinalja e dytë e festivalit të muzikës evropiane “Eurovision Song Contest”, ku merrte pjesë edhe Shqipëria. Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj interpretuan të 14-ët

Shqipëria konkurron sonte në Eurosong

Sonte në mbrëmje Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj interpretojnë në Eurosong këngën “Identitet”, me të cilën vendi ynë konkurron në gjysmëfinalen e dytë të festivalit të këtij viti, që mbahet

Shqipëria, e 38-a në Eurovizion

Më 16 maj kënga shqiptare “Identitet” do të prezantohet zyrtarisht në skenën e kompeticionit më të madh të muzikës evropiane, Eurovizion. Shqipëria do të përfaqësohet me këngën “Identitet” të Bledar