Tag "Blater"

FIFA, hetime për ryshfet ndaj Blatterit dhe dy zyrtarëve të tjerë

Komiteti i Etikës së FIFA-s njoftoi këtë të premte se ka hapur një procedim penal ndaj Blatterit, ish-sekretarit të përgjithshëm Jerome Valcke, si dhe ish-drejtorit të Financave Markus Kattner, për

Skandali në FIFA, FBI vë në shënjestër nipin e Blatter

Sipas “La Repubblica”, në skedat e FBI është edhe Philippe Blatter, nipi i presidentit të FIFA-s. Hetuesve amerikan i ka bërë përshtypje pasuria e nipit, që merret me evente sportive,

Zvicër, arrestohen për pastrim parash dhe mashtrim disa zyrtarë të FIFA-s

Policia zvicerane ka arrestuar një numër drejtuesish nga bota e futbollit. Ata janë anëtarë FIFA dhe akuzohen për korrupsion. Policia ka kryer një operacion në një hotel në Zyrih në

Blatter: Kampionati i Futbollit në Katar është gabim

Presidenti i Federatës Botërore të Futbollit (FIFA), Sepp Blatter, ka thënë se ka qenë “gabim” vendimi që në vitin 2022, Kampionati Botëror të mbahet në Katar, për shkak të temperaturave

Blatter do të rikandidojë për kreun e FIFA-s

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter më në fund ka konfirmuar se do të rikandidojë për një mandat të pestë vitin e ardhshëm, edhe pse një lajm i tillë ishte shumë

FIFA, Blatter konfirmon rikandidimin

Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter më në fund ka konfirmuar se do të rikandidojë për një mandat të pestë vitin e ardhshëm, edhe pse një lajm i tillë ishte shumë

Blater: Kosovarët të lejohen të luajnë futboll

Sepp Blater e ka përsëritur qëndrimin e tij përpara drejtuesve të shtetit dhe sportit serb, se kosovarët duhet të lejohen të luajnë futboll. Kreu i FIFA-s ka kërkuar që të

Blater, i vjedhin adresën e “Twitter”-it

Adresa e “Twitter”-it e Sep Blater-it është vjedhur nga disa piratë të informatikës, të cilët janë tallur me presidentin e FIFA-s, duke lëshuar mesazhe për dorëheqjen e tij dhe përfshirjen

Futja e teknologjisë, Blater kundër Platinisë

Presidenti i FIFA-s, Sep Blater, është dakord me futjen e teknologjisë së vijës së portës dhe përdorimit të saj në të gjithë botën. Qeveria e futbollit botëror ka bërë të