Tag "blair"

Edi Rama i lumtur në krah të Tony Blair….

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet për disa ditë pushime në jug të vendit ka publikuar sot një foto të tijën me ish kryeministrin britanik Tony Blair. Përmes kësaj fotoje

Renzi, Blair dhe Svoboda video mesazh në Kongresin e PS-së

Sot në orën 10:00 pritet të nisë punimet Kongresi i Partisë Socialiste. Sipas rendit të ditës që mundet edhe të pësojë ndryshime i pari do ta marrë fjalën Kreu i

Tronditëse! Dokumenti sekret, Blair e Bush nisen luftën në Irak

SHBA dhe Britania e Madhe nuk janë munduar kurrë për një zgjidhje diplomatike të konfliktit me Irakun dhe e kishin planifikuar luftën një vit para se të niste. Një dokument

Aleati i Tony Blair filmohet duke thithur kokainë nga gjoksi i një prostitute

John Sewel, përgjegjës për mbikëqyrjen e standardeve në Dhomën e Lordëve, është filmuar duke thithur kokainë me dy prostituta. Secilën prej tyre ai e kishte pagur 200 sterlina. Filmimi 45

Tony Blair kërkoi 380 euro/sekondë për një fjalim mbi urinë në botë

Ish kryeministri laburist britanik Tony Blair kërkonte 460 mijë euro për të mbajtur fjalimin hapës në një konferencë botërore për urinë në botë, në Stokholm, fjalim që do të zgjaste

Tony Blair dorëhiqet nga detyra si ndërmjetësus i paqes në Lindjen e Mesme

Tony Blair pritet të jape dorëheqje nga detyra e tij si i dërguari i SHBA-se, BE-së, OKB-së dhe Rusisë për Lindjen e Mesme. Sipas BBC, ai pritet të braktisë postin

Blair: Islami duhet të zgjidhë çështjen e tij të brendshme

“Eshtë një çështje brenda Islamit qe duhet të zgjidhet qe Lindja e Mesme te mund të ecë përpara”, deklaroi ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair. “Nëse ju besoni, siç

Naço takon Blair: Prioritet kthimi i besimit tek gjyqësori

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka pritur në një takim Cherie Blair, e cila në bashkëpunim më qeverinë shqiptare ka ndërmarrë një sërë projektesh me Shqipërinë. Gjatë bisedës me Ministrin

“The Guardian”: Blair, këshillon serbët 16 vjet pasi i bombardoi

E përditshmja britanike “The Guardian” bën të ditur se Tony Blair, ish-kryeministri Britanik që luajti një rol vendimtar për bombardimin e Serbisë në vitin 1999, do të jetë këshilltar i

The Sun”: Tony Blair po përfiton miliona nga Shqipëria

Prestigjiozja britanike “The Sun” i ka kushtuar një artikull të tërë ish kryeministrit Tony Blair dhe perandorisë së biznesit të tij në shumë vende të botës. Në shkrimin e gazetarit

Tony Blair kundër Serbisë, mbron Shqipërinë në UEFA

Kombëtarja shqiptare do të mbrohet nga ish Kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair para Komisionit Disiplinor të UEFA-së për akuzat pas ndeshjes së ndërprerë kundër Serbisë në Beograd. Këshilltari

Britani, i akuzuari dyshohet për atentat ndaj Blair

Një person i akuzuar për terrorizëm në Britani, në një gjyq tepër të ndjeshëm sa që prokurorët kërkuan ta dëgjonin atë në sekret të plotë, mund të ishte duke planifikuar

Pas Edi Ramës Tony Blair këshillon falas edhe kryeministrin serb, Vuçiç

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic ka thënë se ish-kryeministri britanik, Tony Blair i ka ofruar atij garanci për gatishmërinë e tij që t’i ofrojë ndihmë qeverisë në Serbi në procesin

Johnson: Tony Blair është çmendur

Kryetari i Londrës Boris Johnson e ka quajtur ish kryeministrit britanik Tony Blair “të çmendur”. Pas esesë që ka publikuar ish kryeministri britanik me titull “Iraku, Siria dhe Lindja e

Blair: Nuk e shkaktuam ne krizën në Irak

​Invazioni i vitit 2003 në Irak nuk duhet fajësuar për kryengritjen e dhunshme që ka përfshirë tashmë vendin, bëri të ditur ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair. Duke shkruar në faqen

Blair akuzohet për afera seksuale me ish-gruan e Murdoch

Gazetat në Britaninë e Madhe kanë publikuar një sërë lajmesh të ndryshme për një marrëdhenie intime mes ish-kryeministrit Tony Blair dhe ish-gruas së manjatit të mediave, Rupert Murdoch. Sipas këtyre

Pse Kryeministri britanik nuk dha asnjë njoftim zyrtar për takimin me Ramën

Dy ditë para se Rama të vizitonte Londrën, mediat pranë tij përhapën lajmin se ai do të vizitonte Anglinë për të takuar këshilltarin e tij, Tony Blair për të marrë

Rama në Londër, pritet të takohet me Blair

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet për një vizitë në Londër ku pritet të zhvillojë një takim me këshilltarin e tij Tony Blair. Gjatë kësaj vizite, kreu i qeverisë shoqërohet

“The Guardian” ironizon Blair: Shqipëria, i vetmi vend ku Laburisti i Ri është në modë

Gazeta prestigjioze britanike, “The Guardian” i ka kushtuar një artikull vërtet interesant vendimit të ish-kryeministrit britanik Tony Blair për të qenë këshilltar i qeverisë shqiptare. Shkrimi i ndërtuar me nota

Sa ka kushtuar prania dhe fjalimi i Blair në Shkup

Blair qëndroi për gjysmë dite në Shkup me ftesë të kompanisë “Sahara Group” e biznesmenit indias Subrata Roj, e cila në bashkëpunim me Qeverinë e Maqedonisë ishte organizatore e Festivalit

Vullnetari Bler do të paguhet si kryedoganier

Nga Arben Shahini Vetëm 24 orë pasi Rama mori vendimin në mbledhjen e qeverisë se kompania, Crown Agents do të auditojë borxhin e Shqipërisë, lobisti britanik, Tony Bler mbërriti në

“Një mbledhje qeverie nën drejtimin e Tony Blair”

Mbledhja e Qeverisë është drejtuar sot nga ish-kryeministri britanik Tony Blair, bëri të ditur kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’. “Sot u ul në krye të

Rama pret Blair: Bashkëpunim vullnetar për Shqipërinë

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Toni Blair ka zhvillua sot një vizitë në Tiranë ku është takuar me kryeministrin Edi Rama. Pas një takimi kokë më kokë, Rama dhe Blair

Rama takon Tony Blair dhe Presidentin e BB

Kryeministri Edi Rama, në kuadër të vizitës së tij disa ditore në SHBA, New York, është takuar sot me ish-kryeministrin britanik Toni Blair si dhe Presidentin e Bankës Botërore, Jim

Blair viziton vendet joshëse të Mesdheut

Ish kryeministri britanik Tony Blair shëtit në një super jaht në Mesdhe, ndërsa perëndimi diskuton për sulmet ajrore në Siri. Blair ndodhet në disa vende joshëse të Mesdheut, ndërkohë që

Rama në FB: Takimi me Blair, pasionues

Edi Rama Kryeministri i zgjedhur, është takuar në Londër, ish-kreun e qeverisë britanike, Tony Blair. Sipas kreut socialist ka qenë mjaft pasionues, takimi që zgjati rreth 2 orë, ku u

“The Telegraph”: Pakti Rama-Blair, miliona paundThe Telegraph: Rama-Blair Pact, million of Pounds

Në një artikull të publikuar sot, gazeta britanike “The Telegraph” i është kushtuar vëmendje bashkëpunimit të shpallur pak kohë më parë nga lideri socialist, Edi Rama me ish-kryeministrin britanik, Tony