Tag "Bjellorusi"

Shqipëria barazim pa gola me Bjellorusinë

Shqipëria ka arritur një barazim pa gola në miqësoren kundër Bjellorusisë të luajtur në Antalia. Gjithsesi duhet theksuar se kuqezinjtë kanë bërë një paraqitje të mirë. Ertrit Berisha ka shmangur

Kombëtarja U-17 arrin suksesin e parë

Shqipëria e 17-vjeçarëve regjistroi një fitore në limit përballë Bjellorusisë, falë një goli të Bakallit në minutën e 84-tërt. Kuqezinjtë fituan 2-1 në Korçë, duke shpërdoruar dhe një 11-metërsh në

Ribery në dyshime ndaj Bjellorusisë

Franck Ribery nuk është në 100% të formës dhe mbetet në dyshim serioz për takimin eliminator të radhës për Botërorin 2014 me Bjellorusinë, që luhet të Martën. “Ndiej dhembje në

Bjellorusi, aty ku njeriu jeton në paqe me ujkun

Në të vërtetë nuk ka asgjë të përbashkët me Kevin Costner-in dhe me filmin e shumëvlerësuar “Kërcim me ujqërit”, por në Bjellorusi, ka nga ata që jetojnë në harmoni me