Tag "bjellorus"

Ukrainë, zhduket gazetari bjellorus

Mediat në Bjellorusi, kanë njoftuar se Alesin është arrestuar në një kafene gjatë javës së kaluar, në qytetin Minsk. Sipas tyre, Alesin është arrestuar nën akuzat për spiunazhë. Eksperti ushtarak

Presidenti bjellorus krahason Amerikën me Gjermaninë naziste

Presidenti i Bjellorusisë Alyaksandr Lukashenka i ka krahasuar Shtetet e Bashkuara me Gjermaninë naziste, dhe ka kundërshtuar fuqishëm pozicionin amerikan ndaj Sirisë. Në një intervistë për televizionin “24KZ” në Minsk,