Tag "biznezi gjerman"

Tmerr në Gjermani, 39 vjeçari shqiptar hedh të dashurën nga dritarja

Një shqiptar në Gjermani akuzohet se ka hedhur nga dritarja e pallatit të dashurën e tij rumune. Të hënën në Dyseldorf, një 24-vjeçare është hedhur nga dritarja e katit të

Bizneset gjermane, 87 % kthehen në Shqipëri

Presidentja e Shoqatës Gjermane të Industrisë dhe Tregtisë në Shqipëri (DIHA), Andrea Gebbeken, prezantoi të hënën rezultatet e anketimit për klimën e biznesit në Shqipëri 2013. Sipas anketimit, 87 %