Tag "biznesmeni"

4 studentë kërcënojnë biznesmenin: Na jep 40 mijë dollarë ose do të publikojmë video seksi

“Do na dorëzosh 40 mijë dollarë. Në të kundërt do të publikojmë videon tënde të seksit”: Një biznesmen me shtetësi amerikane, pronar i një kompanie me aktivitet në Shqipëri, është

Biznesmeni Ylvi Beqja merret në pyetje në gjyqin kundër Emiliano Shullazit

Krimet e Rënda bëjnë lëvizjen e radhës ndaj Emiliano Shullazit, i cili prej mëse 10 muaj mbahet në paraburgim bashkë me katër bashkëpunëtorë nën dyshimin për drejtimin e grupit të

Mashtrimi i Ramës, tha që është arrestuar, por njeriu që rrahu Faadi Mitrin është i lirë

Në intervistën që dha në Opinion, një natë më parë kryeministri Edi Rama tha se personat që dhunuan përfaqësuesin e OMNIX Albania, Faadi Mitrin janë arrestuar nga policia. Por duket

Konflikt fizik në rrugën drejt Rinasit, dhunohet biznesmeni libanez

Një biznesmen libanez me inicialet F.M është dhunuar nga dy persona ende të paidentifikuar në një konflikt që ka lindur pas përplasjes së dy mjeteve në rrugën drejt Rinasit. Biznesmeni

Përpara se të vritej nga shqiptari, biznesmeni qipriot letër presidentit: Ndihem i kërcënuar

Policia e Qipros deklaron se ndaj shqiptarit Aleks Burreli është lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtar. Burreli akuzohet se ka qenë pjesëmarrës në atentatin ndaj biznesmenit, Phanos Kalopsidiotis. Më 23 qershor,

Biznesmeni i huaj kritikon qeverinë, Rama e ndërpret: Je bërë shumë shqiptar

Një biznesmen i huaj që merret me hidrokarburet kritikoi live kryeministrin Rama për paketën fiskale, si dhe i kujtoi se një zyrtar i korruptuar duhet të largohet nga puna. Ramës

Vrasja e biznesmenit në Durrës, gruaja: Ja ç’më tha në telefon para se të vritej

Shpëtim Shala u ekzekutua me 15 plumba brenda makinës së tij në Durrës, për arsye ende të panjohura, ndërsa bashkëshortja e tij deklaron se ndaj familjes së tij po hidhet

Dëshmia e biznesmenit lushnjar që mbajti në burg Emiljano Shullazin

Detaje të reja kanë dalë nga çështja Shullazi, ku mësohet se kallëzimi i një biznesmeni duralumini nga Lushnja është bërë shkak që Gjykatat e Apelit për Krimet e Rënda të

Detajet/ Biznesmeni u ekzekutua me 15 plumba. Viktima e njihte autorin

Policia e Durrësit, ka zbardhur detaje të reja. 39-vjeçar, baba i 3 vajzave është ekzekutuar me automatik rreth orës 15:00 në Durrës. Vrasja ka ndodhur në zonën e Plazhit, në

Vrasja në Durrës, ja fotografia e biznesmenit që u ekzekutua

Ky është biznesmeni nga qyteti i Durrësit që u gjet sot i ekzekutuar në makinë e tij në një rrugicë në zonën pranë sektorit “Iliria”. Bëhet fjalë për Shpëtim Shalën,

Vrasja në Durrës/ Ja kush është biznesmeni i vrarë me precedentë penal

Zbardhet detaje të reja në lidhje me vrasjen e sotme në zonën e plazhit në Durrës. Policia shpjegon se është Shpëtim Shala, 50 vjeç, i cili është biznesmen. Burimet thonë

Hetimet për Shullazin, ishte në përgjim prej tre muajsh

Hetimet nga ana e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për Emiljano Shullazin kanë nisur në mesin e muajit shkurt pas denoncimit të biznesmenit Arjan Zika, për një sipërfaqe parkimi 1

Detajet/ Biznesmeni: Shullazi më kërcënoi, më tha do të vras

Emiliano Shullazi është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda bashkë me Gilmando Danin dhe Blerim Shullazin. Ata akuzohen për pjesëmarrje në organizatë kriminale, gjobëvënie dhe shkatërrim të

Ja kush është biznesmeni që i vuri tritolin Shullazi në garazhin e makinës

Pas arrestimit të Emiljano Shullazit, policia e Tiranës u shpreh se ndalimi i tij dhe dy shokëve kishte të bënte edhe për veprën penale të “Shkatërrimit të pronës me eksploziv”,

Viktima në Elbasan i rrëfeu miqve para një jave: Më ndjekin

Policia e Elbasanit ende nuk ka dalë në një version zyrtar në lidhje me vrasjen e me 5 plumba në kokë të biznesmenit Saimir Beqiri. Pavarësisht hetimeve, nuk është bërë

Var veten biznesmeni i divorcuar

Ditën e sotme një biznesmen i ka dhënë fund jetës në fshatin Palavli të Delvinës. Ai është Fatmir Myrtaj, 48 vjeç pronar i një pastiçerie në Tiranë. Ai kishte disa

Arrest me burg për biznesmenin Fejzi Zekaj

Ditën e sotme nga Gjykata e Tiranës është caktuar masa “Arrest në burg” për biznesmenin Fejzi Zekaj. Zekaj, u arrestua dy ditë më parë për llogari të shtetit italian, i

Bomba në makinën e biznesmenit, karta e telefonit u aktivizua një ditë para

Karta e celularit që ishte ngjitur me pakon me tritol që ra nga makina e biznesmenit Nuredin Suli, në parkingun e qendrës tregtare, ishte aktivizuar një ditë para tentativës për

Biznesmeni që i shpëtoi atentatit: Kërkuam mbrojtje pas konflikteve me familjen Sula

Biznesmeni Nuredin Suli, i cili i ka shpëtuar një atentati me eksploziv ditën e djeshme ka folur për herë të parë për mediat duke treguar për ngjarjen. Suli ka thënë

Biznesmeni në vend të lekëve i jep drogë stjuardesës për të bërë seks

Pavarësisht pasurive që kanë shumë njerëz janë të fiksuar pas një femre madje ka raste kur ata përdorin çdo lloj menyre për të arritur qellimin e tyre. Rasti konkret është

Biznesmeni italian: Në Shqipëri politikanët të mbarojnë punë me një zarf lekë

Prokuroria e Firences në Itali ka arrestuar dje 4 persona, një biznesmen dhe 3 zyrtarë të lartë të Anas Toskana. Ata akuzohen se janë përfshirë në shkëmbime favoresh dhe rryshfete

U mori borxh, kërcënohet me armë djali i biznesmenit Fisheku

Djali i biznesmenit Iljas Fisheku është kanosur me armë nga dy bashkëmoshatarë për shkak të një borxhi të pretenduar nga këta të fundit. Sipas policisë, dy të rinjtë e shpallur

Nuk u kthen borxhin, dy persona kanosin djalin e një biznesmeni nafte

Djali i një biznesmeni nafte, Andi Iljas Fisheku është kërcënuar me jetë nga dy persona të shpallur në kërkim, pasi sipas tij u kishte borxh 1 mijë euro. Ngjarja ka

Fushë- Krujë. Eksploziv makinës së një biznesmeni

Makina e një biznesmeni nga Fusha Kruja ka shpërthyer mbrëmjen e sotme nga një sasi eksplozivi që i ishte vendosur. Fatmirësisht, i zoti i saj, Edmond Kadiu, nuk ndodhej brenda

Grabitet me armë poshte pallatit biznesmeni vlonjat

Dy persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur mbrëmjen e djeshme një biznesmen në qytetin e Vlorës në hyrjen e pallatit të tij. Sipas pocisë biznesmeni i grabitur është

Rama: Ngjitemi 40 vende për kushtet e bërjes së biznesit

Kryeministri Edi Rama ka komentuar raportin “Doing Business” të Bankës Botërore mbi lehtësinë e bërjes së biznesit. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Rama shkruan, “Lajm i

Arrestohet biznesmeni Hajredin Fratari, ndërtonte pallat pa leje

Policia e Tiranës ka arrestuar mesditën e sotme biznesmenin e ndërtimit Hajredin Fratari, në kuadër të aksionit të policisë së shtetit kundër ndërtimeve pa leje. Mësohet se Fratari është ndërtuesi

Biznesmeni kosovar, 1 mln Euro premio për fitoren ndaj Serbisë

Më 14 Tetor zhvillohet takimi i radhës eliminator i Euro 2016 për kombëtaren, por Federata Serbe e Futbollit u ka mbyllur dyert tifozëve shqiptarë në Beograd. Një lajm sensacional jepet

Biznesmeni nga Kosova blen skuadrën e njohur greke

Blerim Hoxha ka bërë më shumë emër në Greqi sesa në Kosovë. Biznesmeni nga Malisheva, Blerim Hoxha, u bë i njohur në shtypin grek këtë javë pasi u bë pronar

Vlorë, plagoset me armë zjarri biznesmeni 48-vjeçar

Një biznesmen 48-vjeçar është qëlluar me armë zjarri nga dy persona ende të pa identifikuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:15 të ditës së sotme në zonë e