Tag "biznesmenë"

Përfituan 1 milion dollarë përmes mashtrimit, arrestohen 3 biznesmenë

Prokuroria e Tiranës dhe Drejtoria e Hetimit Tatimor ka zbuluar një skemë mashtruese financiare në fushën e kromit, me një vlerë rreth 1 milion dollarë, për të cilën është vendosur

Ja dy biznesmenët e interesuar për të blerë INSIGU-n

Ministria e Financave ka njoftuar se shtatë subjekte kanë shprehur interes dhe kanë tërhequr dokumentacionin e tenderit për të blerë shoqërinë shtetërore të sigurimeve INSIG. Mësohet se dy prej tyre

Ja cilët ministra dhe biznesmenë do të shoqërojnë Ramën në Hong-Kong

Siç është njoftuar kryeministri Edi Rama, do të udhëtojë drejt Hong-Kongut i shoqëruar nga një grup zyrtarësh dhe biznesmenësh. HK-Albania Trade & Investment Forum (Forumi Hong Kong – Shqipëri për

Zbardhen sms-të e Genc Ferhatit ndaj biznesmenit: Do të djeg të gjallë

Prokuroria zbardh mesazhet e Genc Ferhatit i cili ia dërgonte biznesmenëve duke i kërcënuar dhe vendosur gjoba. “Nëse nuk na jep në kohë paratë, je në rrezik ti dhe personat

Rama fton biznesmenët e ndertimit: Investonin në bujqësi

Kreu i Qeverisë, Edi Rama, i ka bërë thirrje sot, biznesmenëve të vjetër të ndërtimit, që pas 20 vjetësh investime në këtë fushë, ta ndërrojnë atë dhe t’i derdhin paratë

Rama: Ndjekje penale për biznesmenët që nuk sigurojnë punonjësit

Kryeministri Rama ka paralajmëruar arrestime për biznesmenët apo drejtuesit e kompanive që nuk sigurojnë punonjësit e tyre, por i mbajnë në punë të zezë. Një fenomen i tillë është i

Maqedoni, arrestohen ish-deputetë, ish-zyrtarë të Mbrojtjes e disa biznesmenë

Policia e Maqedonisë ka arrestuar sot 9 persona, biznesmenë, ish-deputetë dhe ish-zyrtarë të Mbrojtjes, nën akuzën e përfshirjes në aktivitete kriminale dhe keqpërdorim të buxhetit, duke shkaktuar një dëm prej

16 biznesmenë të vrarë nga janari, asnjë vrasës i arrestuar nga Tahiri

Vetëm në 8 muajt e fundit krimi ka marrë jetën e 16 biznesmenëve, ku vrasjet mafioze dhe pa autorë janë kryer me shpërthim automjeti apo në pritë me armë. Prej

31 deputetë biznesmenë në Kuvendin e ri

31 deputëtë nga fusha e biznesit, prej të cilëve 20 do të hyjnë për herë atë parë në kuvend, shifër kjo rekord krahasuar me zgjedhjet e fundit parlamentare në vend.

25 biznesmenët e Parlamentit të ri

Në listat e kandidatëve për deputet në zgjedhjet e 23 qershorit është rritur numri i biznesmenëve. Partia Socialiste dominon këtë përballje, e cila ka në listën e saj 17 biznesmenë