Tag "biznesmen"

Biznesmeni nga Elbasani vret veten, pas vendimit për t’i shembur lokalin tek parku ‘Rinia’

Një 54 vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Viktima është identifikuar me inicialet Sh. B., i njohur si pronar i një biznesi bar restorant në afërsi të

Plagoset biznesmeni në Tiranë, arrestohet agresori

Një 28-vjeçar i shpallur në kërkim policor është arrestuar në aeroportin e Rinasit. Në pranga është vënë rënë Martin Allka, banues në Mbrostar Ura, Fier. Policia bën me dije se

Rrihet me levë pas koke biznesmeni në Elbasan. Ja emri (foto, pamje te renda)

Një biznesmen nga Elbasani është rrahur dhe dhunuar nga persona ende të paidentifikuar. Ngjarja mësohet se ka ndodhur teksa Ylli Salla ndodhej në biznesin e tij në Fushë-Labinot. Salla ushtron

Biznesmeni ndihmon familjen e varfër që flinte në kasolle. Ja si duket shtëpia e tyre e re

Në një ditë feste siç është 28 Nëntori, shqiptarëve iu kërkua të vënë dorën në zemër dhe të ndihmojnë familjen Memetaj që jetonte në një barakë me llamarina në fshatin

Ja kush është biznesmeni që denoncoi nipin e Shullazit

Policia arrestoi sot nipin dhe një anëtar të bandës së Emiljano Shullazi. Arrestimi i tyre erdhi pas denoncimit të bërë nga një biznesmen për gjobëvvënie në vlerën e 1 milion

Detajet, biznesmeni i vrarë në Elbasan përdorte dy mbiemra

Policia e Elbasanit nuk ka sqaruar faktin se pse Erion Millo apo Erion Mihallari kishte dy mbiemra në zotërim. Në njoftimin e vdekjes dhënë nga familja, viktima është me emrin

Banka Botërore reagon ashpër: E patolerueshme dhuna ndaj biznesmenit në Shqipëri

Përfaqësuesja e Bankës Botërore Tahseen Sayed reagoi për dhunimin e biznesmenit libanez në Tiranë. Ajo e konsideroi një ngjarje fatkeqe dhe kërkoi që Shqipëria të sigurojë një klimë biznesi të

Finiq, grabitësit futen në banesën e biznesmenit, marrin kasafortën me 40 milionë lekë

Plot 40 milionë lekë të vjetra i janë grabitur mesnatën mes të dielës dhe të hënës biznesmenit Jani Bokollo, në Finiq. Mësohet se grabitësit janë futur në banesën e biznesmenit

Vrasja e biznesmenit qipriot, truproja bashkëpunoi me atentatorët

Truproja serbe e biznesmenit qipriot të ekzekutuar, nga dy shqiptare, mund të jetë personi kyç që do zbardhë të vërtetën e këtij atentati. Ai është arrestuar pas ngjarjes. Mediat greke

Dëshmia e 15 vjeçares: Seks dhe kokainë me biznesmenin e shëndetësisë. Ja si më shfrytëzuan

Historia e një vajze shqiptare, vetëm 15 vjeçe po trondit opinionin publik në Greqi, pasi minorenia “ka vënë me shpatulla pas murit” 20 persona që i akuzon për marrëdhënie seksuale

Biznesmeni vlonjat akuzon Gjergj Bojaxhiun: Ja si më mori pronën

Sulo Shehu është një ndër biznesmenët e mëdhenj jo vetëm në Vlorë, por dhe në vend. Ai është ndër të parët që investoi në tregtinë e çimentos e më pas

Detajet/ Elton Çiço u jepte para me fajde biznesmenëve dhe pushtetarëve

Elton Çiço, viktima që u ekzekutua më mes t ëish bllokut në një lokal, jepte para me fajde. Ky fakt bëhet me dije pranë hetuesve të çështjes. Sipas tyre, kjo

Vrasja në Elbasan, viktima babai i tre vajzave, kishte një pikë karburanti

Viktima Sajmir Beqiri, i cili u vra me armë zjarri mëngjesin e sotëm në Elbasan është baba i tre vajzave. Policia ka saktësuar se ai është një person me precedent

Pas divorcit me Mirkon, zbulohet i dashuri biznesmen i Soni Malajt (Foto)

Divorcin me balerinin italian, Mirko Luçarelli, këngëtarja Soni Malaj e cilësoi si tragjedi të vërtetë në jetën e saj, që do të thotë e kishte përjetuar shumë fort. Por, pas

Atentati në Shkoder/ viktima biznesmen, pronar i disa dyqaneve

Zbulohet identiteti i personit që u plagos mëngjesin e sotëm në Shkodër. Sipas burimeve policore ai është Berhan Vishnja 50 vjeç dhe njihet si biznesmen, pasi ka në pronësi disa

Eksplozivi ndaj biznesmenit, lihen në burg dy të arrestuarit

“Arrest me burg” është masa e sigurisë që Gjykata e Tiranës ka dhënë për dy të arrestuarit e dyshuar si të përfshirë në atentatin e dështuar me tritol, ndaj biznesmenit

Atentati ndaj biznesmenit, ndalohet vëllai i vrasësit të Neim Sulit

Sulo Sulo është i dyshuari kryesor i policies për atentatin e dështuar me eskploziv ndaj biznesmenit Nuredin Suli. Sulo, vëllai i autorit të dënuar për vrasjen e vëllait të Nuredin

Detajet/ Bomba u vendos makinës së biznesmenit fierak

Policia e Tiranës ka zbardhur detaje të reja në lidhje me ekspozivin që u gjet sot në garazhin e qendres tregtare të Komuna e Parisit në Tiranë. Mësohet se eksplozivi

Arrestohet në Tiranë biznesmeni i 9 pallateve të sekuestruara, Sait Fishta

Është vënë në pranga biznesmeni shkodran Sait Fishta. Ai është ndaluar në Tiranë me urdhër të prokurorisë së Shkodrës. Arrestimi i tij është bërë disa orë pasi prokuroria sekuestroi edhe

Studentja që gjobiti me 15 mjë euro të dashurin biznesmen, së shpejti do të lirohet

Studentja 21 vjeçare e Fakultetit Ekonomik në Tiranë e cila u arrestua pasi akuzohet se i kishte vënë një gjobë të dashurit biznesmen i cili ishte i martuar, së shpejti

Arrestohet studentja 21 vjeçare, i vuri gjobë 15 mijë euro të dashurit biznesmen

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një studente 21-vjeçare e Fakultetit Ekonomik. Desilvja Menaj u arrestua pasi ishte shpallur në kërkim për gjobëvënie. Ajo u dërguar pranë Komisariatin nr.3,

Gafat e së majtës me biznesin. Po LSI çne? Nga Llesh P. Gjeta

Me biznesin ç’patën në LSI? Pa pritur e papandehur na morën vendim për kufizimin e përfaqësimit politik dhe posteve publike te biznesmenëve. Papritur dy aleatët në qeverisje puqen. Që të

Biznesmeni: Ja skema si na rrjepin tatimorët dhe antikrimi ekonomik

Një biznesmen që punon me Kinën denoncon skemën e rrjepjes që përdorin tatimsat në bashkëpunim me antikrimin ekonomik. Ky person ka qenë vet pjesë e “gjobës”. Inspektorë të të dyja

Një biznesmen shqiptar në Amerikë, vetëm 14 vjeç (Foto)

Një 14-vjeçar me banim në Lantana (Florida) mund të jetë biznesmeni më i vogël shqiptar. Djaloshi ka hapur kompaninë e vet, e cila merret me shitblerjen e atleteve dhe punët

Vodhen energjinë, arrestohet biznesmeni dhe dy inspektorëve të OSHEE-së

Një biznesmen dhe dy punonjës të OSHEE-së janë arrestuar në Krujë për vjedhje të energjisë elektrike dhe shpërdorim detyre. Specialistët për krimet financiare në komisariatin e policisë së Krujës kanë

Divorci i Aurela Hoxhës, zbardhet padia e biznesmenit: Më dëmtoi moralisht

Martesa 10-vjeçare e modeles dhe partnerit të saj Admir Ismajlukaj, duket se ka mbërritur në stacionin e fundit. Sipas padisë së depozituar në gjykatë, biznesmeni kërkon divorcin nga bukuroshja e

Sekuestrohet pasuria e biznesmenit Dashamir Gjoka

“Mbi 11 mijë metra katrorë truall dhe ndërtime, përfshirë biznese, si edhe për rreth 15.300 metra katrorë tokë bujqësore” të regjistruara në emër të shtetasit Dashamir Gjoka, nga Shijaku, Durrës

Hajdutët vjedhin shtëpinë e biznesmenit, banorët në ndjekje të autorëve

Banesa e një biznesmeni në fshatin Markat të Sarandës ka rënë pre e hajdutëve. Ngjarja është shënuar mbrëmjen e së hënës, rreth orës 18:00, kur dy persona kanë hyrë me

Shpërthen me tritol makina e një biznesmeni kromi në Bulqizë

Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Bulqizën e Re. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije se shpërthimi ka ndodhur në

Kapet në flagrancë biznesmeni me prostitutën, e pagoi 10 mijë lekë

Një biznesmen dhe një femër, e cila ushtronte prostitucion janë arrestuar në flagrancë në një hotel në Gjirokastrës. Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes së të enjtes teksa shtetasja