Tag "biznesit"

Hakmarrje primitive e Edvin Shullazit! Nga Sali Berisha

Çunat e krimit arrestojne presidentin, avokatin e fuqishem te biznesit shqiptar, bisnesmenin e njohur, Nikollaq Neranxi! Te dashur miq, ne nje akt hakmarrjeje primitive, per mbrojtjen burrerore te te drejtave

Berisha: Denoncim i ri gjerman i klimës së keqe të biznesit në Shqipëri!

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ish-kryeminstri i vendit ka shkruar rreth klimës së keqe të biznesit në Shqipër. Berisha referohet tek një raport i Dhomës Gjermane të Industrise

Charlize Theron i kthehet biznesit pas ndarjes

Pak kohë më parë u përfol për një ndarje mes Charlize Theron dhe Sean Penn. Duket se kjo ndarje nuk ka kaluar aspak mirë për aktoren, e cila po mundohet

Nokia do t’i rikthehet biznesit të telefonave inteligjentë?

Gjatë konferencës së zhvilluar për publikimin e rezultateve financiare në tremujorin e tretë të vitit 2014, drejtuesit e Nokia-së folën edhe rreth markës Nokia dhe për planet e tyre për

11 skandalet më të mëdha të biznesit në 2013-n

Edward Snowden dhe skandali i përgjimeve Katastrofa në fabrikën në Bangladesh Debutimi katastrofik i Healthcare.gov Skandali i bankes JP Morgan GlaxoSmithKline, skandal ryshfeti Pantallonat skandal “Lululemon” Skandali i mishit të

Taksa progresive, Rama-biznesit: S’kemi premtuar vendimarrje nga ju, por dialog

Rreshtimi përkrah kundërshtarit të tij politik kundër rritjes së taksave, ka shtyrë Kryeministri Edi Rama ti kujtojë biznesit se qeveria e tij dhe PS, asnjëherë s’kanë premtuar se taksat do

Auditi për borxhet ndaj biznesit, miratohet kontrata me “Deloitte”

Projektligji për auditin e huaj të borxheve ndaj biznesit, që do të kryhet nga kompania “Deloitte” u miratua sot në Kuvend me 84 votat e mazhorancës. Opozita bojkotoi seancën, në

Jaka: “Qeveria e re, të marrë në konsideratë propozimet e biznesit”

Tiranë – Qeveria duhet të marrë në konsideratë sugjerimet e biznesit, për hartimin e paketës fiskale. Ulja e taksave, aplikimi i taksës progresive, si dhe taksa koorporatave, kërkojnë miratimin e