Tag "biznesin"

Demokratët nisin aksionin. Takojnë biznesin për taksat (Foto)

Taksat e kryeshowmen-it Erion Veliaj, mbysin biznesin që gjeneron të vetmet mundësi punësimi në këtë krizë të thellë. Partia Demokratike ka nisur sot në një takim më komunitetin e biznesit

Basha: Reforma e Ramës godet rëndë biznesin e vogël dhe të mesëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot para mediave duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se ndërkohë që vendi varfërohet dhe qytetarët shqiptarë vuajnë për bukën e gojës nuk

Kosova: Do të krijojmë vende të reja pune, lehtësira për biznesin

Kandidati i PD-së për kryebashkiak të Tiranës, Halim Kosova vizitoi një rrobaqepësi gjatë ditës së sotme ku premtoi lehtësi për biznesin për ti dhënë mundësitë për krijimin e vendeve të

Papa: Mjaft me biznesin e luftës

Papa Francesku ka bërë këtë të shtunë, gjatë një vizite në një nga lokalitet verior të Italisë, thirrjen më të fuqishme kundër luftërave. “Lufta është një cmenduri. Lufta shkatërron edhe

PD: Presion, dhunë, gjobvënie, realiteti i biznesit në vend

Partia Demokratike denoncoi dhunën dhe presionin e strukturave qeveritare që i është ushtruar një biznesi të madh në Vlorë ku punësohen me qindra qytetarë. Përfaqësuesja e këtij biznesi Marina Kapino

Fushë-Krujë, 4 persona të armatosur grabisin një firmë

Një grabitje me armë ka ndodhur mesditën e sotme në Fushë-Krujë. Ngjarja ka ndodhur sot, në firmën “Shijaku SHPK”, ku katër persona të armatosur dhe maskuar kanë hyrë në ambientet

Strategjia për biznesin, Ahmetaj takon grupet e interesit

Klimë e përshtatshme për biznesin,treg i hapur dhe identifikim i burimeve të reja. Këto janë disa prej piketave të Draft-Strategjisë së biznesit për vitet 2014-2020. Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtise

PD: Rama tallet me biznesin, akuza kolektive dhe asnjë projekt konkret

Partia Demokratike akuzoi kryeministri Edi Rama për tallje me biznesin. Referuar takimit të sotëm të shefit të qeverisë me sipërmarrjen, deputeti demokrat Aldo Bumçi tha se Rama u tall publikisht

Rama me biznesin e vogël: Përfitimi nga ulja e barrës fiskale do të jetë e ndjeshme

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot disa biznese të vogla në zonën e “Don Boskos” në Tiranë, për t’i njohur dhe shpjeguar efektet e ndryshimeve të reja fiskale për këtë biznes,

PD, tryezë konsultative me biznesin e vogël, agrobiznesin dhe biznesin fason

Tryezëkonsultative me biznesin e vogël, agrobiznesin dhe biznesin fason, Ku po shkon ekonomia shqiptare!? Ndikimi i paketës fiskale dhe projektbuxhetit 2014 në ekonominë e vendit dhe jetën e shqiptarëve Biznesii

Elbasan, Berisha: Taksa të ulëta për biznesin

Aktualiteti ekonomik në vend dhe alternativat përballë taksave ishin në fokus të bashkëbisedimit që Kryeministri Berisha zhvilloi me biznesmenë në Elbasan. Kreu qeverisë deklaroi se qeveria do të mbështesë biznesin

Bogdani: Ligji për taksat, dobi për biznesin

Deputeti i Partisë Demokratike, Gert Bogdani, në një deklaratë për mediat bëri me dije se ligji i ri për taksat për 220 mijë shqiptarë u votua nga Partia Demokratike, ndërsa