Tag "bitraj"

Pezullohet kërkesa e BSH për kthimin e 713 milionë lekëve të vjedhura nga Bitraj

Gjykata e Tiranës ka pezulluar kërkesën e Bankës së Shqipërisë, për kthimin e shumës së parave të vjedhura në Thesar. Kërkesa e Bankës së Shqipërisë që Ardian Bitraj të rikthejë

Vjedhja e Bankës, Gjykata dënon 13.4 vjet burg Bitrajn dhe 10 vite burg Bruzinë

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 13.4 vite burg ish-punonjësin e Bankës së Shqipërisë Ardian Bitraj i akuzuar për vjedhjen e bujshme të 713 milionë lekëve të rinj nga thesari

“Thesari”, shtyhet seanca, Bruzia e Bejtja duan gjykim veç nga Bitraj

Seanca gjyqësore ndaj Ardian Bitrajt, Klevis Bejta e Mimoza Bruzia nën akuzë për vjedhjen në bashkëpunim të 713 milionë lekëve nga thesari i Bankës së Shqipërisë është shtyrë për të

Ardian Bitraj flet nga qelia: Përfitova, në Thesar nuk funksionojnë shumë gjëra

Kërcitja e bravës teksa hapet dera kryesore e burgut 313 të ngjall një ndjenjë ftohtësie. Deri jashtë dëgjohen zërat e grave të dënuara dhe të paraburgosura, që të ndara në

Bitraj, me certifikatë sigurie të nivelit të lartë

Thellohet edhe më tej skandali i vjedhjes në Thesarin e Shtetit. Ardian Bitraj ish-përgjegjës i arkës stok në departamentin e Emisionit, i vetmi që ka pranuar vjedhjen e 713 milionë

Bruzia: Bitraj hynte me mirëbesim tek Arka. Më tha ‘do t’i sjell lekët’

Dëshmia e Mimoza Bruzias, punonjëse e Arkës për Veprim në Thesarin e Shtetit, ku Ardian Bitraj vodhi shumën prej 713 milionë lekësh, duket se është një provë e fortë fajësie

Vjedhja e Thesarit/ Ardian Bitraj: Më emëroi Fullani

Ardian Bitraj, ish-përgjegjësi i Arkës Stok në Thesarin e Shtetit, i vetmi që ka pranuar të ketë vjedhur shumën prej 713 milionë lekësh, vendosi të trokiste në derën e Guvernatorit

Megavjedhja e bankës, Bejtaj ‘transportuesi’ i milionave

Zbardhet dosja e Klevis Bejtaj, nipit të Ardian Bitraj, ish-përgjegjës i Arkës Stok në Thesarin e Shtetit, i cili dyshohet për vjedhjen e 713 milionë lekëve. Në vendimin e gjykatës

Vjedhja e BSH, Apeli le në burg nipin e Ardian Bitrajt

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e gjykatës ë Shkallës së parë për të lënë në burg nipin e Ardian Bitrajt, Klevis Bejtaj. Ky i fundit akuzohet për

Bitraj pranon vjedhjen e BSH, i vetmi që nuk apelon masën e sigurisë me burg

Nga të gjithë të arres tuarit e BSH, i vetmi që të paktën deri më tani nuk e ka apeluar çështjen është Ardian Bitraj, dhe kjo lidhet me sa duket

Vjedhja e thesarit, Bitraj rrezikon burg deri në 10 vjet dhe 1 mln lekë gjobë

Sipas prokurorisë, Ardian Bitraj është “hajduti i vetëm” i 713 milionë lekëve nga Departamenti i Emisionit i Bankës së Shqipërisë i vendosur në Linzë, të Tiranës, dhe i njohur si

Filmimet, prokurorët: Bitraj i fuste paratë në kasafortë personale

I akuzuari për vjedhjen e 713 milionë lekëve nga Banka e Shqipërisë, Ardian Bitraj kishte një kasafortë personale në ambientet e Departamentit të Emisionit, ku ai punonte si përgjegjës i

Zbulohet skema/ Bitraj i fuste në brez paratë e vjedhura, nipi e priste te dera e Thesarit

Dy javë pas zbulimit të skandalit të vjedhjes së thesarit të Shqipërisë është zbardhur edhe skema e nxjerrjes së parave. Ardian Bitraj i merrte paratë nga kasaforta e emisionit dhe

Vjedhja në BSH, Bitraj: Nuk do zbulohej po të mos prekja paratë e vjetra

Gazeta “Panorama” shkruan sot se Ardian Bitraj, i dyshuari kryesor për vjedhjen e 7 milionë dollarëve në Thesarin e Shtetit, ka deklaruar dje se asgjë nuk do të zbulohej në