Tag "bisedimeve"

Programi atomik i Iranit, palët bien dakort për zgjatjen e bisedimeve

Pas dështimit që të arrihet një marrëveshje brenda afatit, që kalon sonte në mesnatë vjen një lajm i mirë nga Viena ku po mbahen bisedimet mes Iranit dhe gjashtë fuqive botërore

Ukrainë, ndërpritet armëpushimi, sërish përleshje në Kiev

Ndërkohë që pritet të nisin bisedimet e reja mes presidentit ukrainas Viktor Yanukovich dhe opozitës, në Kiev kanë nisur përleshjet. Numri i të vdekurve nga përleshjet në Kiev arriti në

Bruksel, sot raundi i 10 i bisedimeve

Delegacionet nga Kosova dhe nga Serbia, që po negociojnë për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve, tashmë ndodhen në Bruksel. Ata pritet të takohen në mesditë në raundin e dhjetë