Tag "bisedeime"

Lufta në Siri, sot bisedimet qeveri-opozitë

Nisin sot në Gjenevë bisedimet mes qeverisë siriane dhe opozitës. Por, pas takimit të djeshëm ndërmjet të dërguarit ndërkombëtar për Sirinë, Lakhdar Brahimi, dhe delegacioneve të Qeverisë dhe opozitës siriane,

Koretë anulojnë bisedimet

Koreja e Jugut ka thënë se bisedimet e nivelit të lartë me Veriun, të planifikuara për të mërkurën në Seul, janë anuluar për arsye protokolli. Lajmin e ka bërë të