Tag "Bisede"

Zbardhet biseda e plotë telefonike. Ja sa para kërkon polici për të mos shkulur kanabisin

Shkatërrimi i grupit të drogës në zonën e Kurbinit pak ditë më parë, ka nxjerrë në pah bashkëpunimin e ngushtë mes trafikantëve dhe segmenteve të policisë të cilët lejojnë kultivimin

Ja çfarë i tha Shullazi policëve që e arrestuan

Arrestimi i Shullazit u bë nga forcat e Njësisë “Shqiponja”, të mbështetura edhe nga shërbimet operacionale dhe ato të Komisariatit nr.2. Por duket se edhe për vetë Policinë ka qenë

Rama e Meta takohen dhe bisedojnë për qeverisjen vendore

Problematika e qeverisjes vendore ka qenë sot në fokus të takimi të zhvilluar mes kryeministrit, Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, sot në vilën 30. Kryetari i grupit

Tashmë përmes “Messenger” ju mund të dërgoni edhe para

Aplikacioni “Messenger”, ka shtuar një mundësi e re, me anë të së cilës ju mund t’i dërgoni para miqve tuaj. Për të dërguar paratë duhet të ndiqni këto hapa: 1.

Çfarë po kurdisin Tahiri dhe Ben Blushi jashtë Kuvendit?

Deputeti socialist, Ben Blushi dhe ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri zhvilluan sot një bisedë për disa minuta, jashtë ambienteve të Kuvendit, ndërkohë që vijonte seanca plenare. Nukdihet se

Obama, Merkel: Bisedë për bashkëpunimin në fushën e inteligjencës

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë biseduar lidhur me bashkëpunimin ndërmjet dy vendeve. Në një kumtesë të mbrëmshme, Shtëpia e Bardhë, tha se “presidenti dhe kancelarja…

Biseda që vuri në siklet presidentin Obama

Presidenti Barack Obama ndaloi para pak ditësh në një restorant shumë të njohur zgare në Austin. Obama hyri në të famshmin “Franklin Barbecue”, duke shmangur radhën dhe sjellja e tij

Putin-Poroshenko, tjetër bisedë telefonike

Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko dhe lideri i Kremlinit, Vladimir Putin kanë zhvilluar gjatë natës një tjetër bisedë telefonike mbi situatën në lindje të Ukrainës. Lajmin e ka bërë të ditur

Vangjel Tavo: Biseda me Gate Mahmutajn për dorëzimin

Para se të vetëdorëzohej në polici, Razip Mahmutaj, i njohur ndryshe me emrin Gate Mahmutaj, ka kërkuar garanci nga shteti. Për këtë arsye, i dyshuari si kreu i një organizate

Putin dhe Hollande flasin për Ukrainën

Kremlini ka njoftuar se presidenti rus, Vladimir Putin, dhe ai i Francës, Francois Hollande, kanë diskutuar përmes telefonit situatën në Ukrainë. Biseda thuhet të jetë iniciuar nga Franca. Në kumtesën

Jahjaga dhe Moore flasin për Tribunalin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka zhvilluar një bisedë telefonike me drejtorin e Departamentit amerikan të Shtetit për Çështje të Evropës Qendrore dhe Jugore, Jonathan Moore. Dy zyrtarët kanë biseduar

Rama-Fyle, 50 minuta kokë më kokë, pa praninë e mediave

Komisioneri për Zgjerimin Stefan Fyle nisi axhendën e takimeve në Tiranë. Ai është takuar mëngjesin e sotëm me kryeministrin Edi Rama dhe me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati. Takimi Rama-Fyle

Obama-Netanyahu bisedë telefonike mbi Iranin

Presidenti amerikan Barack Obama dhe kryeministri izraelit Benyamin Netanyahu kanë folur sot përmes telefonit “për zhvillimet e fundit përsa i takon Iranit dhe procesit të paqes izraelo-palestinez dhe për çështje

Siri, përgënjeshtrohet telefonata e Papës me Assad

Papa Françesku ka folur në telefon me presidentin sirian Bashar al Assad. Lajmi bëhet publik nga edicioni online i gazetës së përditshme argjentinase “Clarin”, e cila citon burime nga Vatikani.

Berisha: Shqiptarët do të votojnë si evropianë

LAJM I PLOTË/ Kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një takim me të rinj në sallën “Liria” në Qytetin Studenti. Duke folur para tyre Kryeministri shpalosi vizionin e qeverisë në çështje

Selimi: Nuk bisedojmë me AshtonSelimi: Nuk bisedojmë me Ashton

“Nuk takohemi me Ashtonin për çështjen e dialogut. Ne qysh në fillim e kemi bërë të qartë qëndrimin tonë. Për çështjet e dialogut nuk kemi çfarë të bisedojmë as me