Tag "birres"

Ky është njeriu më i fortë në Europë (Video)

Islandezi Hafthor Bjornsson, thyen rekordin botërorë për hedhjen e bucelës së birrës. Bojorssoni cili luan rolin e Gregor ‘The Mountain’ Clegane në “Game of Thrones”, ka thyer rekordin e tij

Korçë/ Nis sot Festa e Birrës, gjallërohet qyteti i serenatave

Sot në Korçë nis Festa e Birrës, e organizuar nga bashkia. Nga data 12 gusht deri në 16 qyteti i serenatave do të gjallërohet nga festa, vizitorët dhe aktivitetet argëtuese.

Italianet mbajnë rekordin europian për konsumin e birrës

Numri më i lartë i femrave të pasionuara pas birrës në Europë? Italianet. Një sondazh italian i realizuar nga Doxa dhe Assobirra (Shoqata e industrisë së birrës) ka zbuluar se

Dobitë e birrës

Birra përmban të gjitha mineralet dhe drithërat nga të cilat përbëhet (më së shpeshti malti i elbit), vecanerisht vitaminën B6, e cila e mbron zemrën dhe enët e gjakut dhe

Udhëtoni për në festivalin më të famshëm të birrës në Mynih

Disa ditë nga fillimi i festivalit më të famshme dhe të suksesshëm të birrës në botë! Oktoberfesti i famshëm filloi të shtunën e 20-të shtatorit dhe do të zgjasë deri

Festa e Birrës në Korçë, atmosferë e magjishme

Korça feston magjishëm, nën tingujt e muzikës dhe gotave pa fund, Festën e Birrës. Mijëra turistë janë dyndur sot në qytetin juglindor për të marrë pjesë në natën finale të