Tag "birre"

Skandali. Rama i bën reklamë firmave private në kryeministri (Foto)

Kjo nuk është dëgjaur dhe as nuk është parë ndonjëherë. Edi Rama kthen kryeministrinë në një zyrë reklamash. Në hyrje të saj dhe në oborrin e kryeministrisë janë vendosur tendat

Myftinia e Durrësit: Ja si Vangjush Dako po përdhos muajin e Ramazanit

Myftinia e Durrësit ka denoncuar në rrjetin e saj social përdhosjen që bashkia e këtij qyteti po i bën Muajit të Madhërishëm të Ramazanit dhe besimtarëve të saj. Myftinia ka

Banane dhe birrë, përzjerja më efektive për daljen e flokëve të reja

Për shumë njerëz rënia e flokëve është një problem që ndodh si tek femrat ashtu edhe tek meshkujt. Në këto raste përveç se duhet të ushqeheni shëndetshëm për të marrë

Importi i birrës rritet me 44%, prodhuesit vendas: Po na “mbyt” Kosova

Ndërkohë që konsumi dhe ekonomia po përballen me një krizë të theksuar, importet e birrës kanë parë një rritje të pazakonte këtë vit. Të dhënat fiskale nga Ministria e Financave

Pse duhet të pini birrë? Ja të mirat shëndetësore që vijnë prej saj

Siç është konstatuar, konsumimi i rregullit i birrës ul rrezikun e pikës në zemër. Siç konstatojnë shkencëtarët italianë, të cilët kanë studiuar 150 hulumtime lidhur me këtë temë, sasia ideale

Për një birrë ishte gati të hidhte avionin në erë

Gati sa nuk përfundojë në tragjedi një udhëtim i linës “Ryanair” nga Tenerife në Santiago de Compostela ku një pasagjer kërcënuar se do të hidhte veten në erë, pasi kërkesa

SHBA, krijohet birra anti-Donald Trump

Në përpjekje për të rritur ndërgjegjësimin e amerikanëve për të votuar kundër Donald Tramp, një fabrikë e vogël në Pennsylvania ka krijuar një birrë kundër kandidatit republikan për president. Sipas

Birra kancerogjene: Ja 14 markat e njohura gjermane nën akuzë

Edhe birra mund të shkaktojë sëmundje kanceroze. Markat më të njohura të birrës gjermane rezultojnë me një lëndë të rrezikshme për jetën e njeriut që shkakton pikërisht këtë sëmundje. ANSA

LSI i bindet Ramës. Votojnë pro rritjes me 11% të akcizës së birrës vendase

Është miratuar sot në Komisionin e Ekonomisë rritja e akcizës së birrës vendase me 11%. Edhe pse kjo rritje u kundërshtua nga deputetët e LSI dhe PDIU që janë pjesë

E testuar: Meshkujt që pinë birrë kanë ereksion më të mirë!

Gjithkush mendon se alkooli zvogëlon fuqinë seksuale të burrave, dhe kjo është ndoshta e vërtetë, por kjo nuk do të zbatohet për birrën. Sidoqoftë, zbulimi i fundit i seksologut Ket

Migrena dhe artriti? E kanë ilaçin.

Shumë njerëz vuajnë nga sëmundjet kronike si migrena, artriti etj. Por një studim i fundit në SHBA tregon se një përbërës i veçantë që mund të përkeqësojë dhimbjet kronike është

Ja pse duhet ta zëvendësoni Viagrën me birrë

Shkencëtarët sapo kanë deklaruar se birra është një stimulues shumë i mirë seksual, dhe ju ‘sugjeron’ që të mos e lini birrën pasi që ajo mund të ju ndihmojë shumë

Birrana, kryeqyteti i birrës dhe pijetoreve. Reklama alkooli ngado (FOTO)

Kjo foto e shpjegon më së mirë “fenë” e sotme të kryeqytetasve: alkooli! Plot lokalet, pedonalet, mejhanet, “zgarrat korçare” që janë kthyer në emblemën e këti metropoli. Ka qenë traditë

Basti idiot për të pirë 6 birra. Ja si përfundon (VIDEO)

Një grup çunash vënë bast me një shokun e tyre nëse pi 6 shishe birrë me fund, njëra pas tjetrës. Deri në fund basti shkon për mrekulli…por pikërisht fundi është

Asambleja e PS në Bulqizë, mbledhjet me një shishe birrë përpara (FOTO)

Mesa duket efektet e mirqënjes sociale i ndjejnë vetëm drejtuesit e vendit. Fushata zgjedhore kërkon një angazhim të madh dhe ku ka më mirë që mbledhjet në kuadër të këtij

Nga Islanda vjen birra e aromatizuar me testikujt e balenave

Një prodhues birre nga Islanda sjell një eksperiencë të re për dashamirësit e birrës, një eksperiencë tërësisht vikinge dhe joshëse për ata që dëshirojnë të kthehen prapa në kohë. Birrë

10 vendet që konsumojnë më shumë birrë

Kina është vendi që konsumon më shumë birrë në botë. Por vendet e Evropës qëndrojnë në krye sa i takon sasisë së birrës konsumuar për person, pasi për numër popullsi

Të lahesh me birrë, kjo është këshilla çeke për tu ndjerë mirë

Përfitimet e larjes me birrë janë provuar që nga Mesjeta dhe sipas pretendimeve të një spa në Republikën Çeke nektari amber është ylli i shfaqjes. Birra Spa në Pragë lejon

Verë apo birrë? AND-ja zgjedh për ju

Verë apo birrë? Përgjigjia gjendet në gjenet tuaja. Ky është përfundimi në të cilin kanë dalë studiuesit e Pennsylvania State University. Sipas këtij studimi të ri perceptimi i shijeve të

5 motive që të pish birrë

Birra është shoqëruesja e mbrëmjeve mes miqsh dhe freskon ditët e nxehta të verës, por ajo sjell edhe shumë përfitime për shëndetin. Në momentin që konsumohet në sasira të moderuara

Flokë të shëndetshëm me… birrë

Gjithë ata që janë përdorues të rregullt të birrës, ndoshta do të kënaqen nga një maskë që shërben për ti bërë flokët e tyre më të shëndetshëm. Birra ka një

Birrë apo verë? Ja çfarë mund të konsumoni kur jeni në dietë!

Kur po ndiqni një dietë për tu dobësuar është e rëndësishme që të numëroni në total sasinë e kalorive që merrni gjatë një dite. Në të bëjnë pjesë edhe pijet

Australi, pickohet nga gjarpri, pi një birrë dhe shpëton

Një burrë në Australi e përballoi me një birrë pickimin nga një gjarpër helmues, dhe për çudi ka shpëtuar. 54-vjeçari Rod Sommerville u pickua nga gjarpri teksa po punonte në