Tag "birra"

Rruga e Kombit, rrëzohet kamioni me birra në Kukës

Një incident ka ndodhur në aksin Kukës- Kalimash të Rrugës së Kombit, ku një kamion me birra nga Kosova gjatë kalimit në një kthesë në afërsi të Kolshit është lëkundur

Ja efektet pozitive të birrës në shëndetin e njeriut

Birra është konsideruar thjesht si një pije alkoolike dhe vetëm kaq. Por studimet e fundit duke ju referuar përbërësve të birrës flasin rendisin disa sëmundje të cilat luftohen ose evitohen

Kompania e cila do t’ju paguajë mijëra dollarë për të shëtitur botën

“World of Beer”, me bazë në Florida, është në kërkim të tre praktikantëve të cilët do të kalojnë pothuajse katër muaj gjatë kësaj vere duke vizituar shumë vende të botës,

Rekreacioni që flet Veliaj është baraz me qofte (Foto)

Kjo është dhurata që Erion Veliaj i ka dhënë për festa banorëve të njësisë numër 1 në Tiranë. Qofte dhe birra, ndërkohë që shpërblen edhe militantët e PS në kurriz

Kuvendi refuzon rritjen e akcizës për birrën vendase. Voton kundër

Me 81 vota kundër, Kuvendi i Shqipërisë ka refuzuar projektligjin për rritjen e akcizës për birrën vendase. Duke votuar me 81 vota, ligjvënësit pranuan amendamentin e paraqitur nga deputeti i

Mimi Kodheli feston në pub me birra me ushtarakët (foto)

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, ka shtruar një mini-banket në një nga pubet (birraritë) e njohura të Tiranës, për të nderuar figurat e shqupara të Forcave të Armatosura ndër vite.

Petrit Vasili kundër qeverisë për rritjen e akcizës së birrës

Pak orë pasi Kuvendi miratoi në parim buxhetin e vitit 2016, Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar mbi procesin që do të ndjekë drafti. Nënkryetari i kësaj partie, Petrit Vasili,

Çfarë fshihet në kanaçet Pepsi në Arabi? Hileja e tregtarëve.

Nëse në vendet e tjera të botës janë të ndaluara droga të ndryshme në Arabinë Saudite është i ndaluar alkooli. Megjithë se ky vend në përqindjenë më të madhe i

Birrana, kryeqyteti i birrës dhe pijetoreve. Reklama alkooli ngado (FOTO)

Kjo foto e shpjegon më së mirë “fenë” e sotme të kryeqytetasve: alkooli! Plot lokalet, pedonalet, mejhanet, “zgarrat korçare” që janë kthyer në emblemën e këti metropoli. Ka qenë traditë

Qofte dhe birra. Veliaj “bëni si them unë, jo si bëj unë”!

“Tirana nuk do të jenë më skllave e panaireve me birra dhe qofte”. Ky ka qënë një nga premtimet e Erjon Veliajt gjatë zgjedhjeve për bashkinë e Tiranës. Por pa

Plas birra për fushatë në Kavajë

Festa e birrës gjithmonë është zhvilluar në muajin tetor, por kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi e ka organizuar këtë festë pak ditë përpara zgjedhjeve, për të rritur elektoratin e tij

Birra u shkakton vdekjen 69 personave

Është kjo ajo që ka ndodhur në Mozambik, shtet në Afrikën Lindore, më saktësisht në një fshat të provincës Tete, në verilindje të vendit. Gjatë një ceremonie funerale pjesëmarrësit pinë

Mjaftojnë disa birra dhe meshkujt bëhen më të zgjuar

Ju duket se këto ditë festash, pasi birra ka shkuar lumë parneri juaj duket sikur flet ndryshe? Në të vërtetë, sipas një studimi të ri, meshkujt bëhen më kreativë dhe

Qoftja me birrë – mbretëresha e Qytezës së Festave. Për më shumë s’ka lekë

Qofte e birra me shumica, në çdo rrugë të Tiranës. Kjo është atmosfera e fundvitit. Më e përmbledhur dhe “stilizuar” e gjen tek rruga këmbësore përbri Teatrit Kombëtar. Përvit këtu,

Vetitë e birrës për shëndetin e grave

Sëmundja, e cila prek gratë më shpesh se meshkujt është një formë e artritit lidhur me funksionimin e dobët të sistemit imunitar. Megjithatë, “konsumi i moderuar i alkoolit për një

E dini që birra përmban hormone femërore?

Duke pire nga nje birre me disa shok dhe duke diskutuar per ceshtje te ndryshme, njeri prej tyre thote: E dini qe birra permban hormone femerore! Te prirur per te