Tag "bindur"

Malajzia, e bindur për gjetjen e aeroplanit MH370

Megjithëse janë mbushur 100 ditë nga humbja e aeroplanit të fluturimit MH370 të “Malaysia Airlines”, kreu i Autoritetit të Aviacionit Civil të Malajzisë Azharuddin Abdul Rahman shprehu besimin e plotë

“Miqtë e Sirisë” në Paris, përpjekje për të bindur opozitën

Zyrtarët e lartë nga vendet e grupit “Miqtë e Sirisë” pritet të takohen sot në Paris të Francës. Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, dhe ministri i jashtëm i Rusisë,

Statusi, Basha: Qeveria e re dëmtoi procesin. Skeptikët duhen bindur me vepra, jo me fjalë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha akuzon mazhorancën për mungesë përgjegjshmërie në raport me procesin e integrimit evropian të vendit. Gjatë një bashkëbisedimi me studentë të një universiteti privat në Tiranë,

Statusi, Letta, Ramës: Do punojmë për të bindur shtetet që kanë dyshime

Kryeministri italian, Enrico Letta e ka siguruar homologun Edi Rama për mbështetjen e Italisë, që Shqipëria të marrë pas pak ditësh statusin e vendit kandidat për anëtarësim në Bashkimin Europian.