Tag "Bin Laden"

Djali i Bin Laden kërcënon Amerikën: “Po vijmë”

Disa letra të gjetura gjatë bastisjes së shtëpisë ku qëndronte Bin Laden gjatë momentit të ekzektutimit, tregojnë se Hamza, djali i Osama bin Laden, është gati të marrë në dorë

Snowden: Bin Laden është gjallë dhe paguhet nga CIA

Eduart Snowden, ish-punonjësi i Agjensisë Kombëtare të Sigurisë në Amerikë thotë se Osama Bin Laden është ende gjallë. Në një intervistë të dhënë së fundmi për Moscow Tribune, Snowden është

Djali i Bin Laden: Lufta të transferohet në Amerikë dhe Europë

Hamza Bin Laden, i biri i Osama Bin Laden kërcënon Perëndimin, duke kërkuar që lufta të transferohet në Amerikë dhe në Europë. “Transferojeni luftën nga Kabuli, Gaza e Bagdadi drejt

“Ja çfarë e lidh Ramen dhe Koço Kanabisin me burimin e Bin Ladenit”

Nga Sali Berisha Te dashur miq, dje gjithe diten, sugari me paruke i shtypit te Edi Rames, Fuga dhe sipas disa burimeve eksponente te mediave te silvllaut Kokedhima, shperndane ne

Takimi i Berishës me Bin Laden, reagon ish-kryeministri: Janë trillime

Akuzave të portaleve on-line ku akuzonin ish liderin historik të PD-së Sali Berisha se ky i fundit është takur me Osama Bin Laden, janë përgenjështuar nga vet ish kryeministri. Sot

Rrezohet nje avion ne Angli, dyshime se i perket familjes se Bin Laden

Avioni i cili u rrëzua në Hampshire, në një ankand makinash, ku mbetën të vdekur tre pasagjerë dhe piloti është në pronësi të familjes së Bin Laden. Piloti në momentet

CIA publikon letrat e Bin Laden, ja çfarë i shkrunte gruas dhe xhihadistëve

Bashkëshort i ngrohtë dhe baba i rreptë, por edhe udhëheqës i fiksuar me luftën ndaj SHBA-ve: del një Osama i padëgjuar më parë nga dokumentat e publikuara nga Cia, të

Avioni privat i Bin Ladenit, arrin vlerën 4.5 milionë dollarë

Një avion privat që përdorej dhe i përkiste familjes së Osama bin Ladenit është konfiskuar nga policia në Florida me akuza për vjedhje dhe mashtrim. Avioni privat i quajtur Gulfstream

Zbulohet personi që vrau Bin Ladenin

Rob O’Neil, është ky heroi që morri pjesë në aksionin e vrasjes së Osama Bin Ladenit. Ai, ka vendosur që të rrëfehet për Fox Neës, duke mos dashur të mbetet

Nju Jork, burg përjetë dhëndrit të Bin Laden

Një gjykatë në Nju Jork e ka dënuar me burgim të përjetshëm dhëndrin e Osama bin Ladenit, Sulaiman Abu Ghatith, për akuza të ndërlidhura me terrorizëm. Para se të dënohej

SHBA: Burgim të përjetshëm për dhëndrin e Bin Ladenit

Shtetet e Bashkuara kanë thënë së dhëndri i Osama bin Ladenit duhet të dënohet me burgim të përjetshëm, pasi është shpallur fajtor nën akuzat që lidhen me terrorizmin. Prokurorët në

Del nga burgu ‘truproja’ e Bin Ladenit

Një bord vlerësues i Shteteve të Bashkuara ka marr vendim që një 33 vjeçar, që po mbahet në Guantanamo Bay tash e 11 vjet, mund të lirohet nga burgu. Ky

11 Shtatori është planifikuar më parë nga Hitleri

60 vjet përpara se Al-Kaeda të realizonte sulmin e saj famëkeq që solli rrëzimin e Kullave Binjake në Nju Jork dhe goditjen e Pentagonit në Uashingon në 11 Shtator 2001,

Kur vritej Bin Ladeni, Obama luante me letra

Barack Obama zgjodhi të mos shihte imazhet e drejtëpërdrejta të sulmit në vendstrehimin e Bin Ladenit dhe e la sallën operative nëntokësore të Shtëpisë së Bardhë për të luajtur me

Kallashnikovi i Bin Laden, ekspozohet në muzeun CIA-s

Kallashnikovi i Bin Laden është ekspozuar në muzeun e CIA-s në SHBA. Arma që Osama mbante në dhomën e tij në Abbottabad është ekspozuar në muzeun e “sekreteve” në Amerikë.

Osama Bin Laden, gati i arrestuar në vitin 2002

Në vitin 2002 Osama Bin Laden u arrestua për tejkalim të normave të shpejtësisë, por u la sërish i lirë, pasi agjenti që e arrestoi nuk e njohu. Osama ndodhej

Filmi mbi Bin Ladenin, hollësitë i tregoi ish-drejtori i CIA-s

Një hetim i Pentagonit ka dalë në përfundimin se ish-drejtori i CIA-s Leon Panetta ka treguar disa hollësi sekrete mbi operacionin kundër Osama Bin Laden-it për autorët e filmit “Zero

Bin Ladeni i Rusisë inspiroi shpërthimet

Prindërit e dy djemve, autorë të shpërthimeve në maratonën e Bostonit, thanë se mbas veprimit të djemve të tyre fshiheshin të tjerë njerëz që i kanë bindur ata të kryejnë

“Mallkon” Bin Laden, vdes një tjetër komando

Vdes një tjetër komando, pjesë e “Team Six”-it, njësia ushtarake elite e Navy Seal, që në maj të 2011-ës hyri në bunkerin e Osama bin Ladenit. Brett D. Shadle, 31

Dhëndri i Bin Ladenit deklarohet i pafajshëmDhëndri i Bin Ladenit deklarohet i pafajshëm

47-vjeçari Sulaiman Abu Gaith, i konsideruar si zëdhënësi i Osama bin Ladenit, është deklaruar i pafajshëm ndaj akuzave, sipas të cilave ndihmoi në përgatitjen e sulmeve të 11 shtatorit në