Tag "bime narkotike"

As Përmeti nuk i reziston dot kultivimit të drogës, asgjësohen rreth 4 mijë bimë

Vitin e kaluar Përmeti ishte i vetmi qytet në vend në të cilin nuk ishte regjistruar asnjë vepër penale. Por duket se këtë vit as ata nuk i kanë rezistuar

Asgjësohen 4697 rrënjë kanabis, asnjë i ndaluar nga policia

Të tjera bimë narkotike janë asgjësuar nga policia. Këtë herë në Shkodër. Sipas njoftimit, policia e Shkodrës ka bërë të mundur gjetjen dhe asgjësimin e 4697 bimëve narkotike në zonën

Asgjësohen 4093 rrënjë kanabis në Vlorë

Policia e Vlorës ka asgjësuar rreth 4093 rrënjë kanabis sativa të mbjella në fshatrat Poro dhe Kuç. Bimët narkotike ishin të mbjella në disa parcela përreth këtyre fshatrave, me lartësi

Asgjësohen 3 mijë bimë kanabis në fshatin Derje të Tiranës

Rreth 3180 bimë të dyshuara kanabis sativa u asgjësuan nga policia në kuadër të një operacioni të koduar “Mal-Derje”. Forcat e Komisariatit nr.4 në Tiranë organizuan operacionin në fshatin Derje,

Vlorë, asgjësohen 15 parcela me 917 bimë narkotike

Gjatë një kontrolli të ushtruar kundër kultivimit të bimëve narkotike, Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar 15 parcela me 917 bimë narkotike “Canabis-sattiva”, në 3 fshatra të Vlorës. Në

Shkodër, asgjësohen 32 parcela me 6352 rrënjë bimë narkotike

Policia e qarkut Shkodër, asgjësoi sot 6352 rrënjë bimë narkotike të llojit kanabis sativa, të cilat ishin të shpërndara në 32 parcela. Mësohet se bimët narkotike u sekuestruan në Fshatin

Tepelenë, asgjësohen dy parcela me 100 rrënjë bimë narkotike

Vijon kontrolli i territorit për parandalimin dhe asgjësimin e parcelave të kultivuara me bimë narkotike. Gjatë ditës së djeshme efektivët e komisariatit të policisë Tepelenë, kanë evidentuar dhe asgjësuar dy

Shkodër, asgjësohen 2865 rrënjë kanabis sativa në disa komuna

Policia e Qarkut Shkodër vijon aksionet në luftën kundër kultivimit të bimëve narkotike. Burime zyrtare pranë kësaj drejtorie, bëjnë të ditur se gjatë një kontrolli të ushtruar nga shërbimet e

Skrapar, kultivonin bimë narkotike, në pranga 3 vëllezër

Skrapar, kultivonin bimë narkotike, në pranga 3 vëllezër. Procedim penal për 2 persona të tjerëSKRAPAR- Policia në Skrapar ka asgjësuar gjatë ditës së djeshme rreth 200 rrënjë Kanabis Sativa. Asgjësimi

Asgjësohen 597 rrënjë bimë narkotike në Vlorë dhe Sarandë

Policia ka zbuluar dhe më pas ka asgjesuar 597 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa në Vlorë dhe Sarandë. Operacioni është zhvilluar në 24 orët nga Strukturat e Drejtorisë së Policisë

Policia asgjëson 1300 rrënjë kanabis sativa në Zall Bastar

Komisariati i Policisë Nr.4 në kryeqytet sekuestroi dhe asgjësoi ditën e djeshme 1300 rrënjë kanabis sativa në komunën Zall- Bastar. Në një njoftim për shtyp të policisë bëhet e ditur

Shkodër, kanabis në komunë, ndiqet penalisht kryeplaku

Mark Maçi, 57 vjeç, banues në fshatin Ças, komuna Velipojë, Shkodër dhe Gj. O., vjeç 48, edhe ky banues në fshatin Ças, me detyrë kryeplak, po ndiqen penalisht pasi në

Vlorë, asgjesohen me djegie 410 rrënjë kanabis sativa

Policia e Vlorës ka asgjesuar edhe 410 rrënjë bime kanabis në kuadër të operacionit anti-kanabis të nisur prej ditësh. Bimët narkotike janë konstatuar në fshatin Treblovë dhe pikërisht në vendin

New York-u “i mbuluar” me marijuanë

New York, kryeqyteti botëror për arrestimet me marijuanë, deri pak kohë më parë ka qenë e mbuluar tërësisht me marijuanë. Deri në vitet 1950, bima narkotike mund të rritej krejtësisht

Mat, persona hapin zjarr ndaj policisë

Policia e Matit ka ndërmarrë një operacion kundër kultivimit të lëndëve narkotike në zonën e Qafë Shtamës, por është përballur me plumba. Burime nga rrethi verilindor bëjnë me dije se

Mirditë, sekuestrohen 920 rrënjë bimë narkotike

Të mërkurën në mbrëmje, në fshatin Kthellë e Epërme të Mirditës janë sekuestruar 920 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa. Sipas burimeve zyrtare nga drejtoria e policisë e qarkut të Lezhës,

Malësi e Madhe, arrestohet 51-vjeçari për kultivim kanabisi

Policia e Malësisë së Madhe ka vënë në pranga 51-vjeçar për kultivim të lëndëve narkotike. Mësohet se shtetasi i arrestuar me inicialet Gj. P, lindur dhe banues ne Fshatin Vukpalaj,

Vlorë, asgjësohen 7.727, shpallen në kërkim 4 persona

Policia e Vlorës vazhdon operacionin nga ajri dhe toka për identifikimin dhe asgjësimin e të gjitha parcelave me bimë kanabis sativa në këtë qark. Në këtë operacion janë angazhuar 8

Krujë, asgjësohen 350 bimë narkotike

Policia e Krujës vazhdon aksionin për asgjësimin e bimëve narkotike në terrirotin e këti rrethi. Kështu blutë e Krujës, në bazë të të dhënave të siguruara në rrugë operative por

Krujë, asgjësohen 1000 bimë narkotike

Policia e Krujës në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë së kultivimit të bimëve narkotike, ka asgjësuar një mijë rrënjë bimë narkotike kanabis sativa. Blutë

Burgaj: Ja ku kultivohen bimët narkotike në Shqipëri

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj gjatë një konference të përbashkët për shtyp me Drejtorin e Repartit të Aviacionit të Guardia Di Finanza, Stefano Bastonin dhe me

Policia asgjëson 11 parcela me bimë narkotike

Sekuestrohen dhe asgjësohen në Tiranë 11 parcela të mbjella me bimë narkotike në komunën Zall – Bastar, në Tiranë. Falë opercionit të koduar “Luca 1”, i komisariatit të policisë Nr.4

Evidentohen “zonat e zeza” ku mbillet kanabis

Vazhdon bashkëpunimi i policisë italiane dhe asaj shqiptare për të monitoruar dhe identifikuar nga ajri sipërfaqet e kultivuara me bimë narkotike. Nga muaji qershor, dy mjete të Guardia di Finanza

Krujë, zbulohen të tjera parcela me bimë narkotike

Policia e Krujës po vazhdon monitorimin nga ajri për të zbuluar dhe goditur rastet e kultivimit të bimëve narkotike. Sipas një njoftimi për mediet, Policia e Krujës ka bërë me

Krujë, arrestohet një grua për kultivim të bimëve narkotike

Policia e Krujës ndërmori ditën e sotme një operacion policor në territorin e komunës së Niklës, i cili u finalizua me asgjësimin e një numri të konsiderueshëm bimësh narkotike në