Tag "billboard"

Kelly Clarkson thyen rekordin e Billboard

Artistja Kelly Clarkson, ka mundur të pozicionohet 100 herë në vend të parë në klasifikime kombëtare dhe ndërkombëtare me kënget e saj, duke u kthyer në të parën konkurrente apo

Shakira feston në krahët e Pique performancën në Billboard

Të dielën u zhvillua eventi Billboard Music Awards 2014 dhe u ndanë trofetë për artistët më të mirë të vitit. Një ndër artistet që performoi ishte edhe Shakira. Këngëtarja latine

Shqiptarja Bebe Rexha në top listen e “Billboard Charts”

Skenës së muzikës ndërkombëtare i shtohet një tjetër yll shqiptar, këngëtarja Bebe Rexha, e cila kohët e fundit ka publikuar video klipin “Take me home” duke hyrë menjëherë në top