Tag "bill gates"

Bill Gates vë alarmin: Jemi në prag të një kërcënimi. Do të vriten 30 milionë njerëz!!

Themeluesi i gjigandit “Microsoft”, Bill Gates, mbajti një fjalim shumë të rëndësishëm në Konferencën e Sigurisë në Munih, ku paralajmëroi për një lloj të ri të terrorizmit që, sipas tij,

Parashikimi i Oxfam: Të pasurit në botë do pasurohen, të varfrit do varfërohen…

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates është në rrugë e sipër për t’u bërë trilioneri i parë në botë brenda 25 viteve, thotë një studim i ri. Raporti i nxjerrë nga

Bill Gates: Pasurinë nuk do t’ua lë fëmijëve të mi. Ja arsyeja

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates ka thënë se kur ai të vdesë pasuria e tij prej 70 miliardë dollarësh nuk do t’i trashëgohet fëmijëve të tij, por do të shkojnë

Të suksesshëm si Bill Gates?! Ja 11 rregulla që duhen ndjekur

Gates filloi të programonte kompjutera kur ai ishte vetëm 13 vjeç. Ai themeloi Microsoft-in me shokun e tij të fëmijërisë Paul Allen në vitin 1975 pasi braktisi Harvardin. Së bashku

Rikthehet në skenë Al-Kaeda, kërkon ekzekutimin e Bill Gates

Al-Kaeda ka bërë thirrje për ekzekutimin e Bill Gates dhe biznesmenë të tjerë të profilit të lartë në përpjekje për të dëmtuar ekonominë amerikane. Grupi terrorist bëri kërcënimet në revistën

Testi i ri kundër kancerit, Bill Gates investon 100 milionë dollarë

Testi i ri i kancerit ka marr investime serioze nga dy prej njerëzve më të pasur në botë. Bill Gates dhe Jeff Bezos kanë dhënë një shumë prej 100 milionë

Bill Gates humbet brenda 1 minute (Video)

Kampioni botëror norvegjez i Shahut, Magnus Carlsen, i kurorëzuar së fundmi, mori vetëm nëntë lëvizje për të zënë mat themeluesin e “Microsoft” Bill Gates, në një lojë të shpejtë të

Bill Gates një “shef ekzekutiv” në hije i kompanisë Microsoft

Siç raporton Re/code, shumë kandidatë potencialë për CEO janë të shqetësuar rreth asaj se sa do të kenë liri në duart e tyre për ta udhëhequr kompaninë me themeluesin dhe

Bill Gates: Studentët këto 11 gjëra nuk i mësojnë kurrë

1. Para se të kishit lindur, prindërit tuaj nuk kanë qenë aq të mërzitshëm sa janë tani. Ata u bënë në këtë mënyrë nga pagesa e faturave tuaja, pastrimi i

Bill Gates: ” Ctrl + Alt + Del” ishte një gabim

“Kombinimi ishte i gabuar,” tha Bill Gates, themeluesi i Microsoft, duke kërkuar ndjesë për përdoruesit e kompjuterëve, për zgjedhjen e një kombinim të tre çelësat Ctrl + Alt + Del

Bill Gates mbetet amerikani më i pasur

Bashkëthemeluesi i Microsoft-it, Bill Gates, mbetet amerikani më i pasur. Kjo, sipas revistës amerikane “Forbes”, e cila të hënën ka publikuar listën e 400 personave më të pasur në Shtetet

Bill Gates, sërish në krye të njerëzve më të pasur në botë

Bloomberg ka publikuar së fundmi renditjen e njerëzve më të pasur në planet. Surpriza: Bill Gates ngjitet sërish në krye të listës. Duke përfituar nga rritje e aksioneve të ‘Microsoft’-it,