Tag "Bill Clinton"

Bill Clinton kartolinë urimi për 85-vjeçarin nga Tropoja! (foto)

Florida Hoxha është një vajzë e re shqiptare që prej 10 muajsh punon për Fondacionin Clinton në Nju Jork. Javën e shkuar, ajo kërkoi leje nga puna, pasi i duhej

10 fakte që nuk i dini për Bill Clinton

Më 19 gusht 1946 lindi Bill Klinton, politikan, presidenti i 42 i Shteteve të Bashkuara – presidenti i tretë më i ri në moshë (46 vjeç); pas Theodor Ruzveltit (42

Jo vetëm Monica Levinksi, Bill Klinton aferë edhe me vajzën e zv/presidentit. Ja dëshmia

Gary Byrne dikur punonte truproje e bashkëshortes së Presidentit të atëhershëm amerikan Bill Klinton. Tani që është tërhequr dhe po shijon pensionin, ai ka zbardhur kujtimet e tij të asaj

Pas 17 viteve, rrëfehet Monica Lewinsky: Ja si më shfrytëzoi Bill Clinton

Kanë kaluar plot 17 vjet nga skandali seksual i Monica Lewinskyit me ish-presidentin e SHBA, Bill Clinton, por ajo ka vendosur të thyejë heshtjen dhe të tregojë se përse kishte

Popullariteti i Bill dhe Hillary Clinton i mundësoi që të arkëtojnë miliona dollarë nga fjalimet

Popullaritet i tyre ka bërë që çdo fjalim që mbanin në vende të ndryshme, të përfitonin shuma të mëdha parash. Bëhet fjalë për çiftin Bill dhe Hillary Clinton. Ata kanë

Zbardhet biseda mes Bill Clinton dhe Tony Blair pas vdekjes së Ledi Dianës

“Daily Mail” ka zbardhur të plota bisedat telefonike të ish-kryeministrit Toni Bler dhe ish-Presidentit të SHBA-ve, Bill Klinton pas vdekjes së Ledi Dianës në aksidentin e tmerrshëm në Francë, ku

Bill Clinton e provoi edhe me Jackie Kennedy-in

Bill Clinton ka joshur edhe Jacqueline Kennedy në apartamentin e saj në New York, pavarësisht se ajo ishte vetëm 17 vjet më e madhe se ai. Ish presidenti gjithsesi u

Vajza e Bill Clinton, shtatzënë

Chelsea, vajza e Bill dhe Hillari Klinton , njoftoi se pret fëmijën e saj të parë. Ish-presidenti i SHBA-ve pritet që të bëhet gjysh pasi 34 vjeçarja e bëri publik

Bill Clinton: Nuk çuditem nëse na vizitojnë alienët (Foto)

Bill Clinton në daljen e tij në emisionin e Jimmy Kimmel, ish-presidenti tha se nuk do të habitej nëse një ditë amerikanët do të vizitoheshin nga alienët. Ai mendon se

Bill Clinton: Nuk do habitesha nëse amerikanët do vizitoheshin nga alienët

Bill Clinton në daljen e tij në emisionin e Jimmy Kimmel, ish-presidenti tha se nuk do të habitej nëse një ditë amerikanët do të vizitoheshin nga alienët. Ai mendon se

Bill Clinton, këshilltar i Hashim Thaçit

Kryeministri Hashim Thaçi ka kërkuar nga ish presidenti i SHBA-së, Bill Clinton që të jetë pjesë e planifikimit për themelimin e Fondit Investiv. Thaçi në Facebook, ka shkruar se rrjeti

Kosova kremton ditëlindjen e 67-të ish-presidentit Bill Clinton

Ditëlindja e 67-të e Presidentit Bill Clinton, përgëzohet sot në Prishtinë, kryeqytetin e Kosovës, shtetit të ri evropian me Pavarësinë e shpallur para pesë vitesh e të njohur deri tashmë

Mitrovicë, aktivitet solemn me rastin e ditëlindjes së Bill Clinton

“Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton ka qenë personi kyç që ka ndryshuar qasjen botërore ndaj Kosovës njëherë e përgjithmonë dhe ai, për fat të mirë, të të gjithë shqiptarëve, por

Mitrovica organizon ditëlindjen Bill Clinton

Në Mitrovicë do të festohet ditëlindja e ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, për të cilën komuna ka shpërndarë sot ftesat. Në ftesë bëhet e ditur se,

Bill Clinton fton Nishanin në “Nisma Globale Klinton 2013”

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton i ka dërguar Presidentit të Republikës Bujar Nishani një ftesë për të marrë pjesë në aktivitetin “Clinton Global Initiative 2013″ (Nisma Globale Klinton 2013), që do

Bill Clinton shpallet “Babai i Vitit”

Ish-presidenti i SHBA-së Bill Clinton është nderuar me çmimin “Babai i Vitit” nga zyrtarët e Komitetit të Ditës Kombëtare të Babait. Ky çmim ish-presidentit i është dorëzuar nga vajza e

Bill Clinton, Obama? Një diletant

Bill Clinton i ka dhënë një ndihmë të rëndësishme Obamës në zgjedhjet e fundit. E megjithatë, mes të dyve jo gjithmonë gjërat kanë shkuar mirë. Në vitin 2008 ish-presidenti kishte