Tag "bill"

Tjeter skandal Clinton, dëshmia: Hillary e ka lejuar vetë Bill-in të shkonte me të tjera

U kthye, e përpiktë si një orë zvicerane. Gennifer Flowers, gruaja që në vitin 1992 pothuajse shkatërroi kandidaturën presidenciale të Bill Clinton, duke zbuluar marrëdhënien e tyre, ka dhënë një

Dokumentari i Scorcese-s mbi Bill Clinton nuk do të shfaqet

Një dokumentar i drejtuar nga regjizori i mirënjohur Martin Skorceze mbi ish presidentin e Shteteve të bashkuara të Amerikës, Bill Klinton, pritej të transmetohej në kanalin HBO. Sipas gazetës “The

Bill dhe Hillary Clinton bëhen gjyshër, lind Charlotte

Chelsea Clinton ka sjellë në jetë vajzën e saj të parë Charlotte. Lajmi është bërë publik në rrjetin social Twitter nga vetë vajza e Bill dhe Hillary Clinton. “Marc dhe

Bill dhe Melinda Gates, 50 milionë dollarë për Ebolën

Fondacioni “Bill dhe Melinda Gates” thotë se do të japë 50 milionë dollarë për të ndihmuar në përpjekjet e luftës kundër epidemisë në rritje të Ebolës në Afrikën Perëndimore. Fondacioni

Hillary dhe Bill Clinton më të lumtur se kurrë

Për katër vjet, Hillary Rodham Clinton udhëtoi nëpër botë si Sekretarja e Shtetit të administratës së presidentit Barack Obama, derisa bashkëshorti i saj, ish presidenti Bill Clinton, jetoi një jetë

Rama: Takim emocionues me Bill dhe Hillary Clinton

Kryeministri Edi Rama i cili ndodhet në një vizitë disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka zhvilluar një sërë takimesh të rëndësishme, mes tyre edhe me ish-Sekretaren Amerikane

Steve Jobs përballë Bill Gates

Steve Jobs gjeniu i teknologjisë Steve Jobs lindi më 24 shkurt të vitit 1955, në qytetin e San Fransiskos. Duke qenë i lindur jashtë martese, në Amerikën e viteve 1950,

Chelsea Clinton planifikon një birësim

Chelsea Clinton po planifikon të birësojë një fëmijë në Afrikë. Vajza e ish-Presidentit të SHBA-së thuhet se ka vendosur në mënyrë të çuditshme që të vizitojë maternitetin bashkë me dy