Tag "bilisht"

Arrestohet vjeçari tenton të përdhunojë një grua në Bilisht

50-vjeçari Hysni G. banor i Qëndër-Bilishtit, u arrestua nga Policia dje pas kallëzimit të një gruaje se ai kishte tentuar të kryente marrëdhënie seksuale me dhunë. Policia njoftoi se 42-vjeçarja

Shikoni si përleshen dy gjimnaziste në Bilisht të Korçës (Video)

Dy gjimnaziste në Bilisht të Korçës janë përleshur me njëra tjetrën duke u qëlluan me shpulla dhe duke u kapur prej flokësh. Mendohet se vajzat janë nxënëse ën gjimnazin “Fuat

500 refugjatë sirianë drejt Bilishtit, gati kampi i strehimit

Pas samitit në Bruksel për emigrantët, në Bilisht është përcaktuar vendi se ku do të mbahen ata nëse do të kalojnë nga Greqia për në Shqipëri. Shqipëria pritet të jetë

Vidhen gjatë natës zyrat e Bashkisë së Bilishtit

Vidhen gjatë natës zyrat e Bashkisë së Bilishtit. Persona të paidentifikuar janë futur gjatë natës në ndërtesën e Bashkisë së Bilishtit, ku kanë thyer dyert dhe kanë kontrolluar të gjitha

Parcela me drogë në Bilisht, banorët: I ruan policia

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha, ka publikuar një video, filmimet janë kryer më datë 19 shtator të këtij viti në Bilisht. Nga pamjet duken parcela të tëra hashashi të mbjellë,

Tension në Bilisht, të moshuarit shoqërohen nga militantë

Në Bilisht, procesi filloi me tension. Qytetarë romë dhe të moshuar, të cilët duhet të shoqërohen si rregull ose nga familjari ose nga votuesi i radhës, shoqërohen nga persona të

Basha në Bilisht, prezanton kandidatin Bledjon Nallbati

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar me prezantimet e kandidatëve. Lideri i opozitës ka prezantuar sot kandidatin për bashkinë e Bilishtit, Bledjon Nallbati. Basha vijoi akuzat ndaj qeverisë

Pranga 25-vjeçares, vodhi bizhuteri në një argjendari

Një 25-vjeçare nga Vlorë, është vënë në prangat e policisë pasi ka vjedhur në një dyqan floririr në Bilisht, bixhuteri me vlerë 100 mijë lekë. Sipas njoftimit të policisë, Anxhela

Bilisht, goditi me thikë shokun , arrestohet 20 vjeçari

Një person ka mbetur i plagosur pas goditjeve të marra me thikë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Bilisht, tek vendi i njohur me emrin Cezma e Madhe, ku përkatësisht

Bilisht, plagoset me thikë 21-vjeçari pas një konflikti të çastit

Plagosje me thikë në qytetin e Bilishtit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 ndërsa i plagosur ka mbetur K. Kaso 21 vjeç. Sipas policisë 21 vjeçari është plagosur

Përleshje mes një grupi të rinjsh, plagoset rëndë 23-vjeçari

Përleshja mes një grupi të rinjsh gjatë mesditës së sotme, ka lënë të plagosur njërin prej tyre. Ngjarja ka ndodhur qytetin e Bilishtit, ku 23-vjeçari me iniciale A.H është goditur

I ngacmoi gruan, 41-vjeçari i këput veshin

Xhelozohet për bashkëshorten, 41- vjeçari kafshon dhe i këput veshin me dhëmbë një të riu. Ngjarja e pazakontë është regjistruar mbrëmjen e së dielës në qytetin e Bilishtit. Burime zyrtare

Bilisht, vjedh 2.9 mln euro nga banka, drejtori në gjykim

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Korçë ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj ish-drejtorit të një banke të nivelit të dytë në Bilisht, Korçë, shtetasin Blendi Topalli, i akuzuar për “vjedhje bankash

Rezultonte i humbur që prej 17 nëntorit, gjendet i vdekur poshtë urës

Gjendet trupi i pajetë i një personi në Bilisht. Viktima është identifikuar si shtetasi Ali Arapi,77-vjeç. Sipas burimeve të policisë, kufoma u gjet poshtë një ure në aksin rrugor Bilisht-Kapshicë.

Berisha: Uragani i fitores në Bilisht, i flaktë dhe madhështor

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 23 qershorit ishte në Bilisht, ku u prit me entuziazëm të madh. Si zakonisht pas çdo

Berisha në Bilisht: Do vazhdoj takimet me qytetarët

Kryeministri Berisha gjatë vizitës në qytetin e Korçës u ndal për të zhvilluar një bashkëbisedim me sipërmarrës dhe punëtorë të një fabrike në qytetin e Bilishtit. Berisha tha se është

Tragjedi në Bilisht, 20-vjeçarja vetëvaret

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të hënën në Bilisht. Një 20-vjeçare është gjetur e vetëvarur në kasollen e bagëtive në fshatin Stopan. Policia bën me dije se viktima R.