Tag "bilete"

Sos Erioni, por tani po na rrjepin edhe fatorinot e Yzberishtit. Nga Skerdilaid SULOZEQI

Kur ta hipën kryetari bashkë me Bashkinë nuk ka pse mbeten pas këlyshët. U rrit bileta dhe abojena sot? Pooo! Fap, e rriti edhe linja Yzberisht-Tiranë. Nga 30 lekë që qe

Urbani në Tiranë më shtrenjtë se në Londër. Ja mashtrimi i Veliajt.

Nuk u rrit çmimi i biletës por u indeksua – ka thënë dje Bashkia e Erion Veliajt. Domethënë, nëse ti , nga 30 vjeç bëhesh 40 , nuk je rritur

Falemnderit Erion Veliaj që rrite çmimin! Leksion i përkryer lal’! Nga Llesh P.Gjeta

Na dha një leksion të madh kryetari i Bashkisë së Tiranës mbrëmë: me protestë, këmbëngulje presion dhe vendosmëri pushteti thyhet dhe kauza fiton. As një muaj nuk kanë sipërmarrësit e

ZMK kallëzim penal Veliajt për aferën e çmimit të urbanit.

Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit (ZMK) ka vendosur të kallëzojnë në Prokurori kryetarin e Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj për rritjen e pabesë të çmimit të biletës së urbanit. Në

Tiranas kujdes! Po na e fut Lal’Eri me çmimin e urbanit! Nga Fabian TOPOLLAJ

Veliaj me zellin e tij beri sot lajm se sa te jete ai Kryebashkiak nuk do te lejoje qe bileta e urbanit te kapi nivelin prej 70 lekesh. Qytetare kujdes,

A ka ardhur koha të shtrenjtojmë biletën e hyrjes në Teatër? Vilma HODO

Edhe Teatërbërësit e jetojnë cdo ditë epokën e konsumit duke qënë  dëshmitar  fjalëpak të saj.Ajo që sociologët quajnë “Shoqëria e kosumit” është mjaft sfiduese. Shpesh kritikohet për egoizmin dhe pasivitetin

Vëmendje tifozëve. Ja si të blini blietën për te ndjekur kombëtaren në Francë

Një informacion mjaft i vlefshëm për të gjithë tifozët kuqezi. Kujdes! Biletat për të ndjekur live në Francë Kombëtaren shqiptare do të nisin të shiten që në datën 12 dhjetor.

Refuzoi të paguajë biletën, pasagjeri plagos me thikë faturinon

Pasagjeri konfliktohet me faturinon e autobusit, e plagos me thikë. Ngjarja ka ndodhur një ditë më parë, në Tiranë, pranë vendit midis Parlamentit dhe Institutit të të Përndjekurve. Burime nga

Çmenduria e tifozëve, paguajnë 1 mijë euro për një biletë Shqipëri-Serbi

Të shohësh në “Elbasan Arena” sfidën midis Shqipërisë dhe Serbisë mund të të kushtojë plot 1 mijë euro. Tifozët e Kombëtares, kryesisht ata nga Kosova që e konsiderojnë si speciale

Koncerti i Anastasias në Tiranë, dyfishohet çmimi i biletave

Ndodh rëndom në vendin tonë, që në raste organizimesh të mëdha, vështirësia për të siguruar një biletë të jetë e madhe. Sigurisht, për një këngëtare si Anastasia, që interesimi është

Punonjësja e ministrisë sherr me fatorinon në urban, nuk paguan biletën

Në autobusin e linjës që të çon te Tregu Elektrik, dje u dëgjuan shumë zhurma dhe plasi një grindje mes faturinos dhe një prej pasagjereve, e cila nuk paguante biletën.

Kombëtarja, biletat kushtojne më lirë në Kopenhagen se në Elbasan

Federata Shqiptare e Futbollit, në faqen zyrtare të saj, ka publikuar çmimet e biletave për ndeshjen kualifikuese Danimarkë-Shqipëri, që do të luhet me 4 shtator në Kopenhagen, kryeqytetin danez. Ajo

Qytetarët sot në protestë kundër rritjes së çmimit të biletës së urbanëve

Qytetarët, njëkohësisht pasagjerë të linjave urbane në Tiranë, ditën e sotme do të organizojnë një protestë para Ministrisë së Transportit, në orën 11:00. Ata janë shprehur se rritja e çmimit

Brenda javës çmimi i biletave 50 lekë

Kryetari i Zyrës për Mbrojtjen e Konsumatorëve, Altin Goxhaj ka reaguar në lidhje me rritjen e çmimit të biletës urbane me 50 lekë, ku dhe theksoi se midis shtetit dhe

Aniston ndërron biletë avioni, shmang Jolie-n

Angelina Jolie dhe Jenifer Aniston kishin prenotuar të fluturonin me të njëjtin avion nga Londra për në Los Angeles , shkruhet në portalin “X17” , sipas të cilit Aniston ka