Tag "bileta"

1200 bileta për tifozët kuqezi në Liechtenstein

1200 bileta për shqiptarët kundër Liechtenstein në sfidën Liechtenstein-Shqipëri me 6 tetor në Vaduz. Në një nga stadiumet më të vogla që Shqipëria ka luajtur ndonjëherë një ndeshje ndërkombëtare numri

Nis shitja online e biletave për ndeshjen Shqipëri-Maqedoni

Tifozët shqiptarë mund të blejnë tani biletat online për për ndeshjen ndeshjen Shqipëri – Maqedoni. Ndeshja që do të luhet mes dy ekipeve është e vlefshme për eliminatoret e Botërorit

Skandaloze. Çmimet e biletave Tiranë-Romë, më të shtrenjta se Romë-Nju Jork!!

Situata e çmimeve të biletave të avionëve në Shqipëri vazhdon të jetë skandaloze. Mjafton një klikim në internet për të parë çmimet që “prekin qiellin” në këtë sezon turistik. Sipas

Francën anullova, biletat dhurova/ Nga Kreshnik Spahiu

Sot vendosa të mos udhëtoj drejt Francës për të parë ndeshjen Shqipëri-Zvicer. Madje biletat e mija ja dhurova disa shqiptarve nga Prishtina dhe Tetova. Ishte një ëndër 40 vjeçare të

Çmenduri! Rriten me 70% çmimet e biletave të avioneve drejt Italisë

Çmimet e biletave të avionëve nga AlItalia drejt Italisë kanë shënuar një rritje të ndjeshme prej 60-70% ditët e fundit. Një biletë vajtje ardhje për Romë, në gusht, që vitin

20 mijë bileta të shitura për miqësoren Austri-Shqipëri

Kur kanë mbetur edhe 19 ditë nga ndeshja e parë miqësore e Kombëtares shqiptare ndaj Austrisë, sfidë e cila do të zhvillohet në stadiumin “Ernst Happel” dhe deri tani bëhet

I fortë në pazar Eri i Fiqve! Ia futi edhe tregëtarëve për taksat.

Sa u lumturuan tiranasit kur iu bë bileta 40 lekë! Lali tha se do ta bënte 70, por kur hyri në pazar me pronarët e autobuzëve, e ka aq. Shqiptari

Derbi Partizani-Tirana, shpërthejnë polemikat për biletat

Me afrimin e derbit të së premtes Partizani-Tiranë kanë nisur edhe polemikat që janë të zakonshme mes dy klubeve të madha kryeqytetase. Këtë herë mollë sherri janë kthyer biletat që

Kalvari i biletës dhe manovrat e Lal’Erit. Nga Leonard Olli

I vetemi pseudoargument i Veliajt per zhvatjen e qytetareve dhe perfitim personal me ngritjen e çmimit te biletes, ishte “frika” se qytetaret mund te mbeteshin pa transport. E ndersa publikisht

Veliaj rrit çmimin e biletave, shërbimi më skandaloz se kurrë (Foto)

Duke filluar nga sot, qytetarët e Tiranës morën një “dhuratë” nga kryebashkiaku Erjon Veliaj, shtrenjtimin e biletës së urbanit. Veliaj duke e rritur me 33%, bëri që një biletë të

Olli: Kryezhvatësi Veliaj rriti biletat. Nga neser qytetarët paguajnë 33% më shumë

Qytetarët e Tiranës do të paguajnë 33% më shumë nga neser për urbanët s idhuratë nga kryefalsifikatori dhe kryezhvatësi Erjon Veliaj. Kështu u shpreh kryetari i Këshilltari të djathtë në

Neser bileta 40 lekë, qytetarët ende shtypen në urban me shërbime skandaloze

Nga dita e neserme të gjithë qytetarët e Tiranës do të paguajnë më shtrenjtë udhëtimin në urbanët e qytetit si pasojë e vendimit të bashkisë për rritjen e çmimit. Kështu,

UEFA përgenjështron FSHF: Ja e verteta e shitjes së biletave

UEFA ka përgenjështruar Federatën Shqiptar të Futbollit sa i takon organizimit dhe biletave nga tifozët kuqezi për të mbështetur kombëtaren në UEFA. Të gjithë shqiptarët që disponojnë edhe një pasaportë

“EURO 2016”, nis faza e dytë e shitjes së biletave

Ka nisur sot faza e dytë e shitjes së biletave për fazën finale të Kampionatit Evropian “Francë 2016”. Gjatë etapës së parë që nisi më 14 dhjetor dhe u mbyll

Ja si mund të aplikoni për bileta në Euro 2016 edhe pas skadimit të afatit

Për të gjithë ata që nuk kanë siguruar dot një biletë për në finalet e Kampionatin Europian në Francë, mos u shqehtësoni, pasi për këtë problem ka menduar UEFA. Nëpërmjet

AK në protestë kundër rritjes së çmimit të biletës. Spahiu: Veliaj mori 1 mln euro

Aleanca Kuqe Zi ka protestuar sot përpara Bashkisë së Tiranës pas vendimit të kësja të fundit për të rritur biletën e urbanëve. Dhjetra qytetarë dhe mbështetës të AK janë shprehur

Shoqata e Urbanëve vazhdon lojën, bën si e pakënaqur

Shoqata e Transportit Urban nuk është aspak e kënaqur me dhuratën që i bëri Veliaj për vitin e ri duke e rritur biletën e urbanëve në 40 lekë. Pas vendimit

Kriza e urbanëve. Pas Vitit të Ri s’ka transport po s’u bë 70 lekë bileta

Ka dështuar takimi i parë i bashkisë së Tiranës dhe Shoqatës së Trasportit Urban pas kërkesës së kësaj të fundit për të rritur çmimin e biletës nga 30 në 70

O 70 lekë bileta o s’ka autobuzë! Ultimatumi i urbanëve për Veliajn

Shoqata e Transportit Qytetas i ka dërguar një kërkesë kryebashkiakut të Tiranës Erjon Veliaj ku i kanë kërkuar rritje të çmimit të biletës. Ata kërkojnë që çmimi i biletës të

Shpërthejnë britanikët: Shqipëria po mer më shumë bileta se ne për Euro 2016

Tifozët britanik janë revoltuar për shkak të numrit të biletave që i janë vënë në dispozicion nga UEFA Shqipërisë dhe Islandës, për Euro 2016. Gazeta Britanike Daily Star shkruan se

Informatat/SHISH kërkon 40 mln lekë vetëm për bileta avioni

Shërbimi Informativ Shtetëror do të blejë 40 milionë lekë të vjetra, bileta për transport ajor ndërkombëtar dhe siguracion shëndetësor. Ndryshe nga rastet e tjera, këtë herë biletat do të blihen

Zbardhen mashtrimet e tjera të kompanisë së Indrit Fortuzit me bileta e avionëve

Ish-­futbollisti i Tiranës dhe ish-kryetari i Njësisë Bashkiake nr. 9 në Tiranë, Indrit Fortuzi duket se është futur në telashe të mëdha. Disa ditë më parë, Fortuzi dhe e shoqja

Gruaja e Indrit Fortuzit mashtron qytetarët me biletat e avionit

Zbulohet një tjetër agjenci udhëtimi e cila mashtroi qytetarët përmes biletave të rremë. Sipas policisë, e dyshuara është bashkëshortja e Indrit Fortuzit, ish kreu i minibahskisë numër 9 në Tiranë

Miqësorja Kosovë-Shqipëri, ja çmimet e biletave

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se nisja e shitjes së biletave bëhet nesër në orën 10:00. Bileta më e lirë është 3 euro, për vendet prapa portave. Në

Ja sa do të kushtojnë biletat për të ndjekur Kombëtaren shqiptare në Francë

Faqja zyrtare e UEFA­s ka bërë publike çmimet e biletave për të gjitha ndeshjet e kampionatit Evropian, “Francë 2016”. Kështu në ndeshjen hapëse, që do të jetë vendi mikpritës Franca

FSHF e pranon, vetëm 20% e biletave u dhanë për tifozët “e preferuar”

Federata Shqiptare e Futbollit ka pranuar ditët e fundit nëpërmjet zyrtarëve të saj se biletat e ndeshjes Shqipëri-Serbi nuk kanë kaluar në duart e tifozëve, por kanë përfunduar tek njerëzit

Ja sa kushton ta shihni ndeshjen Shqipëri-Serbi nga ballkoni në Elbasan

Vështirësitë në gjetjen e një bilete për të parë Kombëtaren shqiptare të futbollit duket se më tepër i kanë shqiptarët nga Kosova. Mediat kosovare shkruajnë se në pamundësi të gjetjes

Shqipëri-Serbi, interes i madh për bileta

Interes i jashtëzakonshëm për ndeshjen Shqipëri-Serbi edhe pse ky takim do të luhet pas më pak se një muaji. Ndeshja përballë ekipit serb ka vënë në lëvizje shumë tifozë të

“Efekti” Champions League! Skënderbeu, shiten 7 mijë bileta brenda 24 orësh

Klubi i Skënderbeut, lojtarët, tifozët janë në përgatitjet e fundit për sfidën e shumë pritur përballë Dinamo Zagreb, e vlefshme për fazën “play-off” në Champions League. Interesimi për këtë përballje

Vodhi 4450 euro duke shitur bileta që nuk vlenin, arrestohet 28 vjeçarja

Administratorja e një agjencie turistike në Shkodër është ndaluar ditën e sotme nga policia pasi akuzohet për mashtrim të qytetarëve me biletat e avionit. Arnisa Kopliku dyshohet se u ka