Tag "Bild"

Bild: Kombëtarja është krenaria e shqiptarëve

Gazeta gjermane “Bild” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë kombëtares shqiptare e cila edhe për pak javë do të udhëtojë për në Francë ku për herë të parë është

Abrashi rekord në Bundesliga II, 331 kilometra të përshkruara në vetëm 28 ndeshje

Media më e madhe sportive në Gjermani “Bild”, ka cilësuar mesfushorin me kombësi shqiptare që aktivizohet te skuadra e Freiburg, në Bundesliga II, Amir Abrashi me pseudonimin “Maratonomaku”. Mesfushori i

Rimodelohet Fiati 128 i vitit 1969

Makina italiane Fiat 128, mjaft e njohur për shqiptarët është rimodeluar nga një dizajner duke e nxjerrë atë në një makinë perfekte. Ajo ka pësuar një ndryshim të rrënjësishëm, por

“Bild” promovon turizmin shqiptar

Prestigjiozja gjermane “Bild” në një artikull ku fton lexuesit që të vizitojnë Shqipërinë, promovon turizmin si vlerë dhe mrekullitë natyrore që duhen eksploruar në vendin tonë. Në Shqipëri? Po, pse

“Bild”: Elizabeth II mbretëresha e britanikëve, Merkel mbretëresha e evropianëve!

Mbretëresha e Britanisë së Madhe takon mbretëreshën e Evropës, shkruante sot gazeta më e shitur gjermane ”Bild”. Biseda e djeshme mes Elizabeth II dhe kancelares gjermane, Angela Merkel, në Berlin,

Një ”Bild” falas për 42 milionë lexues për 25-vjetorin e Murit të Berlinit

Një numër special kushtuar 9 nëntorit të vitit 1989 është dhurata që gazeta më e shitur gjermane ”Bild” do të bëjë për lexuesit e saj të dielën e ardhshme, me

“Bild”: Schalke interesohet për Casillas

Një tjetër pretendente shfaqet në horizont për Iker Casillas. Siç bën të ditur gazeta gjermane “Bild”, Schalke 04 interesohet për portierin e Realit të Madridit. Blutë Mbretëror mendohet se në

“Bild” fton turistët në bregdetin shqiptar

Gazeta prestigjioze gjermane “Bild” i kushton një vëmendje të veçantë bukurive përrallore të bregdetit shqiptar, duke i krahasuar ato me ishujt grekë dhe plazhet spanjolle. “Shqipëria, një destinacion turistik që