Tag "bilbaon"

Kupa, Barcelona përmbys Bilbaon e del në gjysmëfinale

Barcelona përjetoi vetëm pak momente frike në Camp Nou, ku Athletic Bilbao e mbylli në epërsi 1-0 pjesën e parë. Barça kishte fituar 2-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të

Zgjohet Barcelona, mund Bilbaon 2-1

Reagon Barcelona, reagon dhe Messi. Pas tre humbjeve me rradhë “Blaugrana” gjeti buzëqeshjen e në sajë të suksesit brenda në shtëpi kundër Athletic Bilbao duke fituar 2-1. Një fitore replike,