Tag "bilanci"

PD: Bilanci 1 vjeçar i Veliajt, papunësi, rritje taksash, rrënim i ekonomisë së Tiranës

Këshilltarët bashkiake të Partisë Demokratike në Bashkinë e Tiranës reaguan në lidhje me bilancin 1 vjeçar të punës së kryebashkakut Erion Veliaj. Kreu i këshilltarëve, Leonard Olli deklaroi se Tirana

Rritet bilanci, 18 viktima nga stuhia e dëborës në SHBA

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nga 20 shtetet e prekura nga stuhia e dëborës, 11 prej

Bilanc dramatik dështimesh i piktorit deshtak për vitin 2015

Nga Sali Berisha Edvin Kristaq Rama, pas Enver Hoxhes, Hitlerit shqiptar te Pasluftes, ti je kryeshpifesi dhe kryemashtruesi i kombit tone! Te dashur miq, Edvin Kristaq Rama, pas darkes funeber

Basha: Ky është bilanci i vërtetë i “Kokoshit të Surrelit”

Pas bilancit të këtij viti nga ana e kryeministrit Rama, ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Kreu i PD-së përmes një postimi të gjatë në rrjetin social facebook gjithashtu ka

City Park vlen tre herë më pak se bilanci

City Park, një nga qendrat më të mëdha tregtare në vend, është nxjerrë në shitje në ankand nga përmbaruesit për 24.5 milionë euro. Vlera minimale e caktuar për shitje është

Policia e Shtetit bën bilancin: Gjatë një viti 17 % më pak të vrarë

Policia e Shtetit ka bërë bilancin një vjetor të punës, duke marrë si periudhë krahasuese harkun kohor 16 shtator 2013- 15 shtator 2014, me 16 shtator 2012- 15 shtator 2013.

Zbulueshmëria e vrasjeve në nivelet më të ulta, 38%

Pesë herë më shumë vrasje, 7-fishim i vjedhjeve me dhunë ose 634 më shumë, 38 % më pak zbulueshmëri ndaj krimit në total, 54% më shumë vetëvrasje, 129 aksidente më

Rama mbledh ministrat: Sot, bilanci i 300 ditëve qeverisje

Kryeministri Rama do të angazhojë sot tërë kabinetin e tij ministror për të bërë bilancin e një viti pune të kësaj qeverie, pavarësisht faktit se është diel. Po ashtu, Rama

Përleshjet në Libi, bilanci arrin në 79 të vdekur

Të paktën 79 të vdekur dhe 141 të plagosur është bilanci i përleshjeve në Bengazi, njoftojnë autoritetet. Sulmet dhe përleshjet janë kryer nga Khalifa Haftar, një gjeneral i dalë në

Kosovë, bilanci zyrtar i Luftës: 11 840 të vrarë

Katërmbëdhjetë vjet pas përfundimit të luftës në Kosovë vijnë shifrat zyrtare mbi pasojat e këtij konflikti të përgjakshëm. “Krimet e Serbisë në Kosovë 1998-1999”, “Krimet e Serbisë ndaj fëmijëve në