Tag "bilanc"

Bilanci tragjik i tërmetit në Itali shënon 281 viktima….sot Ditë Zie në mbarë vendin

Qeveria italiane ka shpallur të shtunën Ditë Zie kombëtare për viktimat e tërmetit në pjesën qendrore të vendit. Si pasojë e tërmetit, deri tani raportohen të kenë vdekur 281 persona,

Saimir Tahiri punon për vitin..2023! Flasim me shifra…

Me vrasjen e sontme në Fier shkon në të paktën 8 numri i të vrarëve në Shqipëri. Themi “të paktën” pasi janë shënuar edhe dy të plagosur, për të cilët

Berisha: Ja bilanci horror i dy ditëve të para të këtij viti. Qeveria në alkool dhe drogë

Ish kryeministri i vendit Sali Berisha ka komentuar ngjarjes tragjike të ndodhura në vetëm dy ditët e para të vitit 2016. Berisha në rrjetin e tij social shkruan se vetëm

Rama bën bilancin e fundvitit. “Nona” ilustron “arritjet” (FOTO)

Sipas traditës, për minuta të gjata e të lodhshme po u shpjegon shqiptarëve “sukseset e jashtëzakonshme” të tijat e qeverisë që drejton. Jep shifra, i krahason, i pjeston dhe më

Ekipi amator që po korr më shumë rekorde se Barcelona e Bayern Munich

Një ekip i panjohur futbolli po korr më shumë rekorde se Barcelona e Bayern Munich. Peterborough Sports ka 17 fitore nga po aq ndeshje në ligë, në fillim të sezonit

Saimir Tahiri godet sërish. “Ne të mirët – ata të ligjtë”! Nga Flamur TAJARI

Sapo ka dalë ministri i Brendshëm në një aktivitet për CEZ. Nisi – siç e ka zakon – me gabimin e të tjerëve në paragjykimin ndaj Saimirit. Siç e ka/kanë

Prokuroria bën bilancin 6 mujor, ja statistikat e luftës ndaj krimit

Prokuroria Shqiptare ka dërguar sot nëpërmjet një noftimi për media bilancin 6-mujor të vitit 2015, ku shprehet se ka shtuar dukshëm aktivitetin e saj hetimor në luftën kundër korrupsionit, shpërdorimit

Basha: Në një ditë me bilanc tragjik nuk është e lehtë të japësh një urim shprese

Kryetari i Partisë Demokratke, Lulzim Basha ka dhënë sot një mesazh në ditën e shenjtë të Ashures, duke uruar të gjithë besimtarët bektashinj. Basha tha se “Jam i ndërgjegjshëm që

PD: Kriminalizimi, i vetmi bilanc i sigurtë i Ramës

Partia Demokratike ka akuzuar Kryeministrin Edi Rama se nje vit pas ardhjes ne pushtet ka te sigurte vetem bilancin e kriminalizimit te administratës dhe Parlamentit. “Një bilanc ka të sigurtë

Tajvan, shkon në 48 numri i viktimave të avionit

Bilanci i vdekjeve nga rrëzimi i avionit tajvanez, një ditë më parë, ka mbërritur në 48. Në bord ndodheshin gjithsej 58 persona, 10 nga të cilët kanë mbetur të plagosur.

Basha: Ekonomi dhe e ardhme e pasigurt, ja bilanci i 300 ditëve të qeverisë

Partia Demokratike, tha zoti Basha, ka vendosur nje standard të ri në Shqipëri përsa i përket regjistrimit dhe riregjistrimit të anëtarësisë reale të saj e cila sot ka 101 mijë

Ristani: Krimi rritet, Tahiri bën si inspektori Gaxhet

Partia Demokratike e Shqipërisë ka reaguar lidhur me situatën e kriminalitetit në vend gjatë kësaj jave. Në një deklaratë për mediat deputeti I kësaj partie Arben Ristani u shpreh se

Eksportet, rritje me 4.4% krahasuar me 2012

Instituti i Statistikave (INSTAT) publikon raportin me bilancet e tregtisë së jashtme për muajin shkurt 2013. Raporti i hartuar nga INSTAT-i bën me dije shifrat e import – eksporteve me