Tag "bijnë"

Ndihmat amerikane për Kobanin, në duar të IS

Pentagoni, ka njoftuar se dy pako me furnizime që destinacion kishin Kobanin në Siri, njëra ka rënë në duar të militantëve të Shtetit Islamik (IS), dhe tjetra është shkatërruar. Shtetet