Tag "Big Brother 6"

Joana: Anaidi, hipokrit si e ëma

Një nga çiftet e famshme që u krijua brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri “Big Brother Albania 6” ishte ai midis Anaidit dhe Joanës. Brenda shtëpisë ata dhanë deklarata

Anaidi: Nëse fiton Iliri do vras veten

Të shtunën në mbrëmje është nata e fundit e reality-show-t shqiptar “Big Brother Albania 6”. Katër banorët e mbetur brenda shtëpisë kanë filluar të bëjnë llogaritë se kush mund ta

Elona e BB6 rrëfen fatkeqësitë familjare

Elona, banorja e “Big Brother 6” e rritur në Paris, më në fund ka vendosur që të tregojë për jetën e saj familjare. Një vajzë shumë hermetike përsa i përket

BB6, zbulohen të gjitha sekretet në shtëpi

Janë zbuluar të gjitha sekretet e banorëve, që janë ende konkurrentë, por dhe të banorëve që kanë dalë nga shtëpia. Banorët që kanë zbuluar sekretet, nuk duhet t’i tregojnë, pasi

Edberi: “Joana më përdori”

Shpendi dhe Edberi kanë diskutuar rreth marrëdhënieve me banorët e tjerë të shtëpisë. Shpendi i thotë Edberit që të mundohet të mos bjerë pre e lojës së banorëve të tjerë,

Joana xheloze për Riken

Futja e vajzës bukuroshe Rike vetëm pak ditë më parë në shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri ka ngjallur xhelozinë e femrave. Joana i ka rrëfyer Elenës shqetësimin e saj

Historia e dashurisë së Rikes me Noizy-in

Rikja është banorja më e re e “Big Brother6”. Ajo ishte ftuar që të merrte pjesë që në edicionin e kaluar të “Big Brother”-it, por nga angazhimet e shumta që

Iliri banores së re: Kujdes nga Anaidi

Iliri ka këshilluar Riken, banoren më të re të shtëpisë së “Big Brother Albania 6” në lidhje me sjelljen që kanë banorët më të vjetër brenda shtëpisë. Ai i ka

Joana: Do të kthehem me Janin

Joana ka biseduar me Xhimin dhe i ka folur për shqetësimet që ajo ka për Anaidin si dhe për vendimin që ka marrë. Ajo ka thënë se do të largohet

Xhimi “sqarohet” me Oltën

Olta dhe Xhimi, dy banorët e “Big Brother 6”, prej disa ditësh po qëndrojnë shumë larg njëri-tjetrit dhe duket sikur është prishur marrëdhënia e mirë që ekzistonte midis tyre. Në

“BB6” orienton banorët drejt sekretit të 12-të

Banorët e “Big Brother 6” janë drejtuar nga vëllai i madh drejt zbulimit të një sekreti tjetër. Sekreti fshihet pas figurës që do të krijohet përmes formimit të mozaikut. Banorët

Vigani, Elenës: Nuk mundem pa ty

Vigani dhe Edberi, dy djemtë nga Kosova, të cilët hynë në “Big Brother 6” të shtunën e kaluar, janë vënë menjëherë në qendër të vëmendjes. Ata kanë ndryshuar atmosferën brenda

“Big Brother” dënon Anaidin dhe Marselinin

“Big Brother 6”-i i ka komunikuar banorëve një vendim të ri. Ai kë dënuar Anaidin dhe Marselinin, të cilët janë protagonistë të shumë debateve, që kanë shkaktuar një klimë negative