Tag "bien"

Çmimi i shtëpive në Tiranë do vazhdojë të ulet!

Çmimet e banesave vazhduan të bien edhe për muajt prill, maj dhe qershor sipas Bankës së Shqipërisë. Rënia e çmimeve ishte afërsisht 11% sipas matjeve të kryera në Tiranë. Në

Bankat ulin interesin, qytetarët i tërheqin dhe i japin me fajde

Bien ndeshëm interesat bankare duke prekur limitin minimal. Nëse do të kursesh para dhe i fut ato në bankë për një afat 12 mujor, kthimi nga investimi është më pak

Eksportet sërish në krizë, 5 miliardë lekë më pak si 3 mujor

Sërish, eksportet e mallrave janë përballur me një krizë dhe për pasojë kanë rënë me 12.8 për qind në muajin mars. Kjo është ndikuar nga ecuria negative në zërin “minerale,

Raporti i BSH: Bien ndjeshëm numri i kredive të këqija

Raporti i kredive të këqija është ulur për të gjithë sistemin bankar, në nivelin 18.2%. Sipas raportit të Bankës së Shqipërisë, nivelin më të ulët të kredive me probleme e

INSTAT: Thellohet kriza, eksportet u ulën me 7.8%, importet rënie me 1.5%

Bien ndjeshëm eksportet dhe importet në vend. Sipas INSTAT për muajin janar eksportet kanë shënuar rënie me 7.8% krahasuar me janarin e 2015. Të dhënat për janarin flasin edhe për

Ju bien flokët? Ja receta që mund ta bëni në shtëpi dhe ju forcon rrënjet

Alopecia është një term që përdoret në rastin e rënies së flokëve. Ekzistojnë një sërë faktorësh që ndikojnë në këtë gjendje, të tilla si çekuilibëri hormonal, dieta e varfër ushqyese,

Gazetares i bien reçipetat gjatë transmetimit live (Video +16)

Një gazetare kiliane mbeti e turpëruar gjatë një transmetimi LIVE. Bernardita Middleton, një gazetare e njohur në këtë vend, ishte në qytetin bregdetar Renaca, duke raportuar, kur nga studio e

Këto janë 10 arsyet se përse ju bien flokët

Rënja e flokëve është një problem si tek fermat ashtu edhe tek meshkujt, ku arsyet se përse bien flokët janë nga më të ndryshmet dhe variojnë nga ato më të

Tmerr! 100 studentët bien në 3 metra lartësi pas shembjes së skenës

Si pasojë e shembjes së skenës, 100 studentë që ndodheshin kanë rrezikuar seriozisht jetën. Ata kanë rënë nga 3 metra lartësi, por fatmirësisht nuk pati viktima. Mbi 20 studentë janë

Eksportet në krizë, INSTAT: Kanë rënë me 4%

Muajt e verës nuk u erdhën në ndihmë eksportuesve shqiptare. Sipas të dhënave të Institutit të Statistikave, në përiudhën janar-gusht të këtij viti, vlera e eksporteve ishte 165 miliardë lekë,

Këmbanat bien për të gjithë/ Nga Besim Ndregjoni

Shqiptarët ndodhen përpara fenomenit më të rrezikshëm për ecurinë dhe zhvillimet e demokracisë, Ajo përballet me mos denimin e ideollogjisë kriminale të diktaturës. Sot mazhoranca aktuale po rikthen dhe po

Bien të ardhurat, zgjerohet defiçiti

Defiçiti i të ardhurave totale ndaj planit fillestar të buxhetit arriti në 15.3 miliardë lekë në fund të tetëmujorit. Të dhënat e fundit zyrtare nga Ministria e Financave tregojnë se

Interesat e depozitave zbresin në minimume historike në korrik

Interesi mesatar i depozitave me afat shënoi një tjetër rënie në muajin korrik, duke arritur në një minimum historik prej 1.34%, nga 1.44% që ishte muajin e mëparshëm, sipas statistikave

Tiranë, 2 punëtorë bien depozitën e një karburanti

Dy persona, që mendohet se kanë qenë punëtorë kanë hyrë brenda një depozite që dikur ishte në përdorim të një karburanti në zonën e “Pallatit me Shigjeta”, por njëri prej

Bien me 2.9% interesat e bonove të thesarit

Bien sërish interesat e bonove të thesarit duke cekuar kështu një tjetër minimum historik. Burime nga Banka e Shqipërisë bëjnë të ditur se në ankandin e fundit interesi i bonove

Bien akuzat ndaj Frrokut, vetëm “kallëzim të rremë”

Edhe për deputetin Mark Frroku bien akuzat e ngritura ndaj tij duke lënë vetëm një akuzë atë të “kallëzimit të rremë”. Prokuroria e Përgjithshme i ka komunikuar akuzën “kallëzim i

Fier, bien nga kati i tretë i konviktit, shpëtojnë dy nxënësit

Dy nxënës të vitit të parë në shkollën e mesme artistike rajonale “Jakov Xoxa” në Fier kanë rënë nga kati I tretë I konviktit të shkollës. Ngjarja ka ndodhor rreth

Nxitoni të shprehni dëshira, do të bien yje edhe në dhjetor

Ashtu sikundër yjet që bien gjithnjë në të njëjtën periudhë të muajit gusht, edhe në muajin dhjetor rreth datave 13 dhe 14 do të ketë meteore që do të ndriçojnë

Bien investiemet publike, 36% më pak investime se plani

Bien investimet publike Të dhënat e fundit të Ministrisë së Financave tregojnë se plani i investimeve publike për muajin tetor ka qenë 10, 5 miliardë lekë, nga të cilat janë

Programi atomik i Iranit, palët bien dakort për zgjatjen e bisedimeve

Pas dështimit që të arrihet një marrëveshje brenda afatit, që kalon sonte në mesnatë vjen një lajm i mirë nga Viena ku po mbahen bisedimet mes Iranit dhe gjashtë fuqive botërore

Kur bien statujat, nga Ukraina në Shqipëri…(Foto)

Statuja e Leninit, që u rrëzua dje në Kharkiv është ngjarja e fundit e një serie të gjatë rrëzimesh dhe hedhje përmendoresh. Histori të ngjashme që vijnë nga vende të

Shqipëri: Bien investimet për 35 për qind

Banka e Shqipërisë raporton për rënie të dukshme të Investimeve të Huaja Direkte në gjashtëmujorin e parë. Sipas kësaj banke, sivjet IHD-të kanë rënë për 35 për qind. Investimet e

China Fashion Week, rrëzim rekord i modeleve

Tre modele, kanë përjetuar makthin më të tmerrshëm të karrierës së tyre, rrëzimin teksa parakalojnë në pasarelë. U ka ndodhur gjatë javës së modës në China Fashion Week, e ndoshta

Tiranë, bien skela 2 punëtorë, vdes njëri prej tyre

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë. Dy punëtorë kanë rënë sot nga skela e një pallati teksa punonin, në rrugën “Dora Distria” në Tiranë. Nga policia bëhet

Shën Lorenco, të gjithë me kokën nga qielli, sot bien yje

Shën Lorenco, e cila njihet masivisht si nata kur bien yjet, ose nata e dëshirave festohet më 10 gusht. Yjet që bien, konsiderohen si lotët e Shën Lorencos. Ata bien

Tomori bie nga Superliga, Luftëtari pranë

Asnjë surprizë nuk ka ndodhur në takimet e para për javën e 22-të të kampionatit. Dy skuadrat favorite, Laçi dhe Bylis, kanë fituar respektivisht kundër Luftëtarit dhe Tomorit, me të