Tag "bicikleten"

Artisti që bën art me biçikletën e tij (Foto)

Stephen Lundm, është një çiklist kanadez dhe si mjet për të bërë art ka përdorur biçikletën e tij dhe një pajisje të GPS. Në një faqe të internetit është postuar

Dita pa makina/ Bashkia: Qytetarët të përdorin biçikletën ose urbanët

Bashkia e Tiranës publikoi sot axhendën e aktiviteteve që do të zhvillohen nesër në 22 shtator, në Ditën Ndërkombëtare pa makina. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i Bashkisë së

Tiranë, makina përplas biçikletën, një person mbetet i vdekur

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në Tiranë, pasi është përplasur nga një automjet, teksa ishte duke udhëtuar me biçikletë. Burime nga policia bëjnë të ditur se aksidenti

Makina përplas biçikletën, humb jetën 63-vjeçari

Një person ka humbur jetën mesditën e sotme në aksin rrugor Lushnje-Pluk. Bashkim Asllanaj 63 vjeç banues në Pluk ishte duke shkuar në banesë dhe udhëtonte me biçikletë. Në momentin

Shkodër, kamioni përplas biçikletën, vdes 60-vjeçari

Një 60-vjeçar është aksidentuar për vdekje mesditën e sotme në Shkodër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në unazën e qytetit të Shkodrës, ku 60-vjeçari Shyqyri Mezini është përplasur nga një