Tag "Biciklete"

Aksident në mesnatë në Shkodër, makina përplas biçikletën, vdes 17-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e mesnatës në Shkodër, ku ka humbur jetën një vajzë 17 vjeçe që po ecte me biçikletë. Siç bën të ditur policia,

Tmerr në Tiranë, fëmija rrëzohet nga biçikleta dhe vdes

Një fëmijë në kryeqytet ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik të ndodhur ditën e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Kombinat, në rrugën “Mark Pirta”, ku 13-vjeçari Sh.B. kishte dalë

Makina përplas udhëtarin me biçikletë te Rruga e Kavajës

Një qytetar që lëvizte me biçikletë në zonën e njohur si “Rruga e Kavajës” në kryeqytet është përplasur nga një automjet paraditen e kësaj të diele. Atij i kanë ardhur

Biçikletat e lal’Erit sa frëngu pulën. Ja si i rrjep qytetarët

Jo pak herë, lal’Eri reklamon biçikletat qe ai ka vendosur në Tiranë dhe tek zona e Liqenit, duke dashur që të nxisë qytetarët që të pedalojnë në vend të ngarjes

Jozefina siç nuk e keni parë asnjëherë. Me sportive dhe duke pedaluar

Ish-kryeparlamentaren e Kuvendit, Jozefina Topalli jemi mësuar ta shohim gjithmonë veshur me petkun e politikës. Topalli në rrjetin social ‘Facebook’, nxjerr në pah një tjetër anë të saj, dëshirën për

Përplaset me biçikletë në portën e një banese, vdes i mituri në Rubik

Një aksident i rëndë është shënuar sot në aksin Rubik-Mirditë, me pasojë vdekjen e një 13-vjeçari. Mësohet se i mituri po lëvizte me biçikletë, teksa në kthesë ka dalë nga

Do të verë vetulla nxjerr sytë Veliaj me një foto.Tallet audienca.

Këtë foto kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj e ka shoqëruar “me pak piper”, me demek për ata që nuk janë në një mendje me të: Tirana nuk ndryshon

I moshuari i cili përshkruan 80 kilometra çdo ditë me biçikletë

Edhe pse në moshë të thyer Muhamed Hristić 79 vjeçari nga Bosnja, asnjëherë nuk ndalë ecjet në natyre, madje as ato me bicikletë. Në foto është Hristić, i cili çdo

Tiranë, vodhi biçikletën, përplaset nga makina tek “Vasil Shanto”

Një person është aksidentuar nga një mjet pasditen e sotme pranë zonës “Vasil Shanto” në Tiranë, tek sa ishte duke ngarë një biçikletë. Policia e kryeqytetit ka thënë se 26-vjeçari

E përplas automjeti, humb jetën 60-vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen është verifikuar në orët e mëngjesit së të enjtes në aksin rrugor Lushnje-Fier. Burime pranë policisë rrugore bëjnë të ditur se, një person ka humbur

Dasmat shqiptare, risia e radhës në Shkodër, merr nusen me biçikletë

Çiftet shqiptare vazhdojnë të surprizojnë në këtë verë. Pas publikimit të djeshëm të Tiranës ku nusja transportohej me helikopter, vjen një foto nga Shkodra me risin e rradhës e cila

Vogëlushi kosovar do udhëtojë me biçikletë nga Prishtina në Sarandë

Një 10-vjeçar nga Kosova po mbledh fonde për t’u ardhur në ndihmë nxënësve të shkollës 9-vjeçare në Theth. Fresku, i cili jeton në Gjakovë për këtë qëllim do të ndërmarrë

John Kerry aksidentohet me biçikletë në Zvicër, pezullon turin diplomatik

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry ka thyer këmbën në një aksident me biçikletë në Zvicër, duke u detyruar të pezullojë turin e tij diplomatik në katër vende. Sekretari Kerry

Humb jetën 59-vjeçari me biçikletë, e përplasi makina

Një 59-vjeçar nga Lushnje ka humbur jetën, ndërsa udhëtonte me biçikletë. Ai është përplasur nga një automjet dhe fatkeqësisht ka gjetur vdekjen. Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë

Vendoset tritol në një biçikletë afër “Petro Ninit”, çaktivizohet nga policia

Policia e Tiranës parandalon një tjetë shpërthim tritoli në kryeqytet. Gjatë ditës së sotme, rreth orës 05:00 të mëngjesit blutë e kryeqytetit gjetën një sasi lënde eksplozive të vendosur mbi

Të ngjisësh dhe zbresësh malin me BMX (Video)

Danny MacAskill, çiklisti profesionist me origjinë nga Skocia, ka realizuar një video duke ngjitur me biçikletë vargmalin Cuillin në Ishullin e Largët. Shikoni çmendurinë e çiklistit në këtë video.

Një biçikletë me krahë….dhe shpikje të tjera që nuk u pëlqyen nga njerëzimi

Një biçikletë me krahë, një Land Rover me një varg krahësh dhe shumë shpikje të tjera të çuditshme bëjnë pjesë në arkivin e zbukuar të shpikjeve britanike të cilat nuk

Në Polin e Jugut me biçikletë: rekordi i britanikes Leijerstam (Foto)

Maria Leijerstam ka thyer rekordin: ajo ka mbërritur në Polin e Jugut duke ngarë një biçikletë. Britanikja 35-vjeçare ka fituar sfidën duke thyer rekordin e amerikanit Daniel Burton dhe spanjollit

Tiranë, udhëtonte me biçikletë pa frena, vdes 28-vjeçari

Një 28-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pasi ka rënë nga një lartësi ende e pa përcaktuar në rrugën e re pranë “Liqenit Artificial” në kryeqytet. I riu Doprjan.

Hajdutët vjedhin biçikletën e Victoria Beckham

Hajdutët nuk kursejnë as Victoria Beckham. Në një trotuar në zemër të Nju Jorkut, bashkëshortes së ish-futbollistit të famshëm David Beckham i kanë vjedhur biçikletën. Këngëtarja-stiliste, ka publikuar dy foto

Të tresësh kilet? Leonardo DiCaprio zgjedh biçikletën

Leonardo DiCaprio sapo është kthyer nga pushimet në detin Mesdhe me “ëngjëllin” e tij, modelen Toni Garrn. Aktori 38-vjeçar i cili kohët e fundit ka shtuar ca në peshë ka

Përplas 19-vjeçarin, largohet nga vendngjarja

Një i ri ka humbur jetën paraditen e sotme në fshatin Gështenjas të Pogradecit. 19-vjeçari ka qenë duke kaluar rrugën me biçikletë, kur është përplasur për vdekje nga një mjet

Gjeorgji, Presidenti Saakashvili në spital

Presidenti i Gjeorgjisë, Mikhail Saakashvili, është dërguar në spital pas një aksidenti me biçikletë në Antalia të Turqisë. Zyra për shtyp e presidencës së Gjeorgjisë tha se aksidenti ka ndodhur

Pajisja “BikeSpike” gjurmon biçikletat

Del në treg platforma më e madhe për paraqitjen e projekteve krijuese. “BikeSpike” është një pajisje gjurmuese me sistem GPS, që është promovuar në “Kickstarter”. “BikeSpike” funksionon për shtimin e