Tag "Biberaj"

Preç Zogaj bashkon Bashën me Mustafajn dhe Biberajn

Ish deputeti i PD-së, Preç Zogaj duket se është bërë shkak që të bashkohen garda e vjetër e PD-së me kryetarin aktual të selisë blu. Kështu në ceremoninë e prezantimit

Biberaj: Vrasjet në vend, Nishani të mbledhë Këshillin e Sigurisë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Aleksandër Biberaj ka reaguar për situatën në vend, ku janë vrarë në mes të ditës, në plazh, tre persona. Nëpërmjet një mesazhi në facebook, Nishani i

Biberaj: Maxhoranca prej 84 votash midis Ramës e Metës, e frikshme

Aleksandër Biberaj ka komentuar sot, nëpërmjet profilit të tij në facebook, propozimin e maxhorancës së re për ndarjen e mandatit të deputetit nga posti i ministrit. Biberaj shprehet se kjo

Biberaj: Drejtuesit do të dëmtojnë të ardhmen e PD-së

Në një postim në rrjetin shoqëror “Facebook”, Aleksandër Biberaj hedh akuza ndaj drejtuesve të PD-së, të cilët, sipas tij, e cilësojnë partinë pronën e tyre. Biberaj, një ditë pas mospranimit

Mustafaj përshëndet kandidimin e Biberajt

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, njëkohësisht një nga themeluesit e PD-së, ka shprehur vlerësime për kandidimin për postin e kreut të PD-së, të ish-deputetit Aleksandër Biberaj. Për më tepër Mustafaj

Biberaj: Ja arsyet e ndarjes nga Topi

Aleksandër Biberaj, nënkryetar i FRD-së, zbardhi dje arsyet e vërteta të ndarjes me kreun e kësaj partie, Bamir Topi, që sipas tij kanë për shkak pozicionin që i është dhënë

Biberaj: Shqipëria, ‘delja e zezë’ e Evropës

Dy bashkëraportuesit e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Jonathan Evans nga Mbretëria e Bashkuar dhe Grigore Petrenco nga Moldavia janë takuar me përfaqësues të partisë Fryma e re Demokratike.

Biberaj: Me të majtën, për të ruajtur votën

Nënkryetari i Frymës së Re Demokratike, Aleksandër Biberaj, i përjashton aleancat me dy partitë më të mëdha në vend, por edhe me LSI-në. Sipas numrit 2 të FRD-së, forca e