Tag "biazi"

De Biazi: Kualifikimi për “Euro 2016” i vështirë

Gianni De Biasi e cilësoi të vështirë kualifikimin për në evropianin “Francë 2016”, derisa e vlerësoi ndeshjen ndaj Armenisë si shumë të rëndësishme për ecurinë e këtyre eliminatoreve. “Nuk është

De Biazi shpall listën për miqësoret e ardhshme në 8 nëntor

FSHF ka njoftuar se Trajneri i kombëtares shqiptare, do të jetë të shtunën e ardhshme më 8 nëntor përballë gazetarëve. Në kuadrin e përgatitjeve për ndeshjet miqësore kundër Francës më

De Biazi ngujon Kombëtaren, askush nuk afrohet në hotel

Kombëtarja shqiptare ka nisur në Durrës grumbullimin për dy ndeshjet e radhës ndaj Danimarkës dhe Serbisë, në kuadër të kualifikueseve të Europianit “Francë 2016″. Ashtu si në të kaluarën, kuqezinjtë

De Biasi në pritje të Berishës

Gianni De Biasi po mundohet ta bind Besartë Berishën që të rikthehet në Kombëtaren shqiptare. Trajneri i ekipit kuqezi ka bërë të ditur se ende është duke e pritur një